Miklós Bence családja már a 70-es évek óta lakik dunabogdányi házában, de olyat még nem tapasztaltak, hogy a Dunától legtávolabb fekvő szobába is bejött a víz. Mint arról beszámolt, a vízmagasság körülbelül 4 centi volt a padló fölött. A falak még most is nedvesek. A családfő azt mondta: még mindig nem lehet megbecsülni, hogy pontosan mekkora a kár.
A településen körülbelül 120-140 lakóingatlanban okozott kárt az árvíz. Az Ökumenikus Segélyszervezet a lakóépületek felújítására és a tönkrement használati tárgyak, például háztartási gépek, bútorok pótlására utalványokat osztott a károsultaknak. 60-an kaptak 75, 125 vagy 250 ezer forint értékben. A vásárlást szeptember végéig végezhetik el. A szervezet Szobon és Dunaszekcsőn is osztott utalványokat, a három településen összesen 16 millió forint értékben.
„Itt nagyon komoly munka van a háttérben, hiszen több mint 100 házat jártunk végig – közölte a segélyszervezet igazgatója. – Szakembereket vittünk magunkkal, alapos vizsgálatot folytattunk, hogy hány négyzetméterről van szó, milyen aljzatot kell kicserélni, mennyi területet kell, négyzetmétert festeni. Ezt másként nem lehet megtenni, találomra nem dönthettünk, és ennek alapján állítottunk be aztán 3 kategóriát” – közölte Lehel László.
A dunabogdányiak máshonnan is kaptak segítséget: eddig kétmillió forint gyűlt össze: „a testvértelepüléstől a szerzetesrendig, a nagyváradi adományozóktól a magánszemélyekig – közölte a település polgármestere. – Arra számítunk, hogyha lezajlanak a biztosítókkal az egyezségek, megtörténik a segélykiosztás. A szociálisan igazán rászorulóknál megnézzük, hogy mire van szükség, és ott majd ezekből az ide beérkező egyéb adományokból, a szociális bizottság döntése alapján fogunk tudni még további segítséget nyújtani” – tette hozzá Lehel László.
Az Ökumenikus Segélyszervezet a leginkább kárt szenvedett házakban élőknek a felújítást is állja, összesen 40 millió forint értékben.