A XV. kerületi Bánkút utcai idősotthonban tartott, fórummá alakult sajtótájékoztatón – melyen nagy számban részt vettek az otthonok lakói és képviselői – a médiát hibáztatták a kialakult helyzetért, és kiálltak az intézmények munkatársai mellett.
Fotó: MTI |
A sajtótájékoztatón azonban az intézmény egyik orvosa maga ismerte el, hogy egy idős férfi halálát csak másnap vették észre, addig holtan feküdt a zuhanyzóban. A megszokott gyógyszerek cseréjét a jogszabályi előírásokkal magyarázták, csakhogy a Hír TV-ben említett esetek évekkel a törvény hatályba lépése előtt történtek.
A lakók után egy volt dolgozó következett, aki a Célpont riporterének korábban több olyan esetről is beszámolt, amikor – minimális odafigyeléssel – meg lehetett volna menteni az idős emberek életét. Ma már félreértés áldozatának tartja magát. Szabó Adél az idősotthon vezetőinek jelenlétében manipulációval vádolta meg a Célpont riporterét. „Bejátssza a fejemet, és hozzáadja a szavakat? Hát micsoda dolog ez!" – tette hozzá.
Fotó: MTI |
Az Arany Alkony Idősotthont az elmúlt években egy egyházi misszió üzemeltette, de a működési engedélyt a Fővárosi Kormányhivatal a közelmúltban visszavonta. A tulajdonos átvenné az üzemeltetést, de ma még kérdés, hogy ezt a kormányhivatal jóváhagyja-e.
A Célpontnak két egykori dolgozó azt állította: a Bánkút utcai részlegben több idős embert gyógyszereztek át és küldtek a halálba. Azt mondták: a luxus-idősotthonban – amelyet ők csak „hullagyárnak” neveztek – a 2000-es évek elejétől elvárás volt, hogy a lehető legrövidebb időn belül a legtöbb hely felszabaduljon. A Célpont stábja szándékos emberölés gyanújával feljelentést tett a Budapesti Rendőr-főkapitányságon az Arany Alkony idősotthonban történtek miatt. Bővebben>>> A Hír Televízió információi szerint több ügyben, például gazdasági visszaélés miatt is nyomoz a rendőrség a nyugdíjasotthonokat üzemeltető Kálvin János Presbiteri Misszió ellen. A Fővárosi Kormányhivatal vezetője, Pesti Imre szerint a trükközésnek, az egyházi finanszírozás kijátszásának egész különleges története és tárháza mindaz, ami az Arany Alkonyban történt az elmúlt hónapok, illetve évek során. A Magyar Nemzet május 14-én a témában írt vezércikkét itt olvashatja. |