A hét elején még csak egy-két zsák árválkodott az egri Tinódi Sebestyén Tagiskola aulájában, pár nap alatt azonban egy egész halom ruhát szedtek össze a tanárok és a diákok. Az intézmény a Sulizsák programhoz kapcsolódott a gyűjtéssel. A 2017-ben indult országos programban iskolák és óvodák is vehettek részt. A Sulizsákokba még használható felnőtt és gyerekruhákat, cipőket, táskákat lehetett elhelyezni.
„Nekem nagyon sok ruhám van otthon, amik már a szekrényemben nem férnek el, másrészt meg együtt érzek azokkal, akik nem tudnak vásárolni, nincs mit enniük. Ezért hoztam be én a ruhákat, hoztam pólót, gatyát, cipőt, meg ilyen dolgokat” – mondta az egyik diák.
A zsákok tartalmát mutatja az iskola igazgatója. Nem ez az összes ruha, egy másik helységben még több Sulizsákot tárolnak. Az összegyűjtött ruhaneműk egy textilválogató üzembe kerülnek, ott osztályozzák és bálázzák, majd külföldre szállítják őket. A jó minőségűeket használtruha üzletekbe viszik, a többit pedig olyan magyarországi üzemekbe, ahol szálakra bontva ipari textilt készítenek belőle, amit aztán 100 százalékban újrahasznosítanak.
„Mi ökoiskola vagyunk, melynek az a lényege, hogy igyekszünk a gyerekeket a környezettudatos magatartásra nevelni, szoktunk évente kétszer papírt gyűjteni, szoktunk különböző jótékonysági rendezvényeken részt venni, ez is nagyon kapcsolódik ehhez a dologhoz. Tavaly, tavalyelőtt például szendvicseket gyűjtöttünk, és most úgy döntöttünk, hogy akkor ehhez a programhoz csatlakozunk, amivel nemcsak az ökotudatosságot tudjuk a gyermekekben növelni, hanem egy kis adományhoz juthatunk mi is” – így Rázsi Botond, Tinódi Sebestyén Tagiskola igazgatója.
A ruhák kilójárét 50 forint jár az iskoláknak, amelyet a diákönkormányzatok használhatnak fel. Az egri Tinódi Sebestyén tagiskola körülbelül másfél tonna használt ruhát gyűjtött össze.