Ezernyolcszáz pályamű érkezett az idei Alkotó Energia pályázatra, melyen azok indulhattak, akik régi vagy használt dolgokból varázsoltak újat.
Tárgyiasult formában valami szépet kézzelfoghatót lehet alkotni, hogy egy tárgy, a minek van több száz éves történelme, nem a szemétdombon végzi, hanem felépítik és a tárgyi értékét megőrizve újabb funkciót kap, ezek olyan értékek amik nagyon fontosak
– nyilatkozta Kovács Antal az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. kommunikációs igazgatója.
Több, mint 200 díjat osztott ki a szakértő zsűri. Faragó Krisztina a bútorfelújítás-átalakítás kategória egyik győztese, egy keleti stílusú kis szekrénnyel indult a pályázaton.
Az az igazság, hogy itt az alapkoncepció menet közben jelentősen változott. Jó alaposan megcsiszoltam ez egy kidobásra váró szekrény volt jó alaposan megcsiszoltam míg a párom rá nem tette a kávésbögréjét a nyers fára, úgyhogy így jött a 3D minta ötlete amivel végül beborítottam az egész szekrényt és kézi festés van az ajtókon is úgyhogy elég aprólékos
– mondta Faragó Krisztina, az egyik pályázó.
A tárgyak újrahasznosításának az értékmegőrzés mellett környezetvédelmi funkciója is van. Ami nem a szemétégetőben végzi, az nem is szennyezi a levegőt. A Paksi Atomerőmű is sokat tesz a levegő tisztaságáért, hiszen levegőszennyező anyag kibocsátása nélkül termeli meg az ország villamosenergia szükségletének csaknem 40 százalékát.