Zárt ülésen hallgatta meg az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága Czukor Józsefet. Őt jelölték az Információs Hivatal főigazgatói pozíciójába, miután június végén az akkori főigazgatót – Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kezdeményezésére – felmentette Orbán Viktor miniszterelnök. A hivatal felügyelete ugyanis visszakerült a Külügyminisztériumhoz.
A kinevezést csaknem kétórás meghallgatása után szavazta meg a fideszes többségű nemzetbizottsági bizottság. Czukor 2002 és 2004 között, a Medgyessy-kormány idején már betöltötte ezt a pozíciót.
„Ő egy felkészült szakember. És, ahogy én emlékeszem, őt a Medgyessy-kormány idején kinevezték, majd le is váltották. Ha jól tudom, utána jöttek olyanok, akik igazán komoly orosz befolyással vádolhatóak, mert akkor lettek a szolgálatok nagyon összebútorozva az oroszokkal, még valami eljárások is zajlottak itt az utódaik kapcsán, de pont nem vele, őt elküldték korábban” – mondta Halász János, a nemzetbiztonsági bizottság fideszes alelnöke.
A Jobbik tartózkodott a szavazáskor. „Az ő hozzáértéséhez nem biztos, hogy lehet kétség. Ami miatt én szomorú vagyok, hogy a titkosszolgálatokat – és nemcsak a hírszerzést, hanem az elhárítást is – nem mindig úgy, és nem mindig annak mentén irányítja és használja a kormány, ahogy azt kellene. Tehát nem mindig a szakma győz, hogy rövid legyek. Sokkal gyakrabban tapasztaljuk azt, hogy a politikai befolyás másfelé viszi a dolgokat, de erről nem ők tehetnek” – mondta Mirkóczki Ádám, a bizottság elnöke.
Tartózkodott az MSZP is. „A főigazgató-jelölt egy felkészült, alkalmas jelölt lenne, azonban abban a kormányzati struktúrában, kormányzati politikában, amit 8 éve látunk, igen szavazattal nem volt támogatható. Magam tartózkodtam, hiszen a szakmai felkészültsége és az életútja alkalmassá teszi erre a tisztségre, de még egyszer ismétlem abban a 8 éves kormányzásban amit a Fidesz–KDNP művelt az országban, ott ahol a jogállamot nem tisztelik, nem támogatható igen szavazattal” – mondta Molnár Zsolt, a bizottság szocialista tagja.
Az LMP-s Szél Bernadett viszont nem támogatta Czukor kinevezését. „Szakmailag autonómoknak kell lenni a titkosszolgálati intézményeknek, és nekem most már több, mint komoly aggályom van azzal kapcsolatban, hogy ez mennyire fog megvalósulni a jövőben” – mondta.
Czukor kinevezését a külgazdasági és külügyminiszter kezdeményezi és a miniszterelnök nevezi ki.