A Kosztolányi téren gyülekeztek a Jobbikosok, a Nemzeti Őrség, az Új Magyar Gárda és a Lovas Hagyományőrzők. Horthy Miklós kormányzó budapesti bevonulásának 94. évfordulójára emlékeztek. „Hangosan mondom, hogy ne csak az USA nagykövetségén zavartalanul dolgozó lehallgatók hallják: vitéz nagybányai Horthy Miklós számára nemcsak mellszobrot, hanem a Gellért téren legalább életnagyságú lovas szobrot is szeretnénk” – mondta Novák Előd, a Jobbik alelnöke.
Fehér ló vezetésével és rendőri kísérettel vonultak át a Gellért szálló elé. Horthy 1919-ben itt építette ki főhadiszállását. A Jobbik másik alelnöke a tiltakozóknak üzent a téren: „Ez a szoborállítás mély dühöt vált ki egyesekben, akik nem tisztelik a magyar hazát, a magyar nemzetet, akik nem tisztelik a keresztény templomot, akik gyűlölik azokat, akik tettek a magyar nemzet felemelkedéséért, akiknek jó az elmúlt 69 év posványa, a magyarok gyalázása, akiknek a legjobb országvezetők a Horn Gyulák, a Gyurcsány Ferik és a Bajnai Gordonok” – mondta Gyüre Csaba, a Jobbik alelnöke.
Az út túloldalán a rendőrség által jól elkülönítve tiltakoztak a demonstrálók Horthy és a megemlékezők ellen. A tüntetést az Együtt–PM Szövetség szervezte a Szolidaritás mozgalommal közösen, de volt, aki DK-s transzparenst vitt. Többen „A diktatúra ideje lejárt” feliratú transzparenssel fordultak a megemlékezők felé, majd lenácizták őket.
Az Együtt–PM Szövetség elnökségi tagja szerint a Horthy-kultusz kezd újjáéledni, amit nem szeretnének. „A Horthy-rendszerrel számunkra az a probléma, hogy Európában először ők vezették be a zsidótörvényeket. Magyarország nagyon megszenvedte a második világháborút. Nemcsak azért, mert a zsidó honfitársainkat elvitték, hanem egy egész hadsereg elveszett a Don-kanyarban, Oroszországban, és mi voltunk Németország utolsó csatlósa is, miközben a környező országok régen kiugrottak. Azt gondolom, hogy a rendszer az országot olyan zsákutcába vitte, amely elkerülhető lett volna” – mondta Székely Sándor, az Együtt–PM elnökségi tagja.
A Jobbik által szervezett megemlékezés végén a résztvevők a Székely himnuszt, az ellentábor a Himnuszt énekelte.
Az eseményen megjelent Hegedűs Lóránt, a fővárosi Hazatérés templomának lelkésze, aki november 3-án avatta fel Horthy Miklós szobrát.