A csúcstechnológiai bűnözés elleni osztály munkatársai a weboldal üzemeltetőjének feljelentését követő második napon dunaújvárosi tartózkodási helyén elfogták a 16 éves Sz. E.-t, szeptember 6-án pedig másik négy helyszínen a 17 éves R. L. hatvani, a 26 éves T. Márton kaposvári, a 42 éves dr. F. Tamás budapesti és a 27 éves L. János kengyeli lakost – olvasható a rendőrség honlapján.
A házkutatások során a nyomozók számítástechnikai és mobilkommunikációs eszközöket, adathordozókat foglaltak le. A gyanúsítottak tettüket elismerték, és szabadlábon védekezhetnek. A rendőrség számítástechnikai rendszer és adatok elleni bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt indított eljárást.
Az alaptörvényt is átírták
Az Anonymous aktivistái korábban márciusban behatoltak az Alkotmánybíróság (Ab)honlapjára, és átírták az alaptörvényt, majd a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal oldalát törték fel és írták át hasonló módon.
Antal Lajos, a Deloitte Zrt. informatikai biztonság és adatvédelem üzletágának vezetője a támadások kapcsán korábban a Hvg.hu-nak úgy nyilatkozott, hogy vannak azok a hackerek, akik üzleti célból, gazdasági előnyszerzés céljából, vagy kifejezetten károkozás miatt törnek be informatikai rendszerekbe. Az Anomymus megnyilvánulásai, az Ab-incidens azonban leginkább abba az irányba mutat, hogy politikai okok állnak a háttérben – fejtette ki a szakértő.
Kormányt buktatnának?
A hazai jobbközép kormánnyal szembeni ellenérzését támaszthatja alá, hogy 2011. december 21-én az Anonymous finnországi csapata Twitter-üzenetben fenyegette meg Magyarországot. „Orbán és a Fidesz elnyomó törvényeivel megöli a demokráciát Magyarországon” – írta üzenetében a csoport.