Magyarországon egyre nő az erdőterületek nagysága, a következő években 22 százalékról 25 százalék fölé emelkedik az erdősültség. Az erdészek ahol lehet, természetes úton, a fák saját szaporítóanyagát használják az erdősítéseknél, mert az állományok így jobban ellen tudnak állni a klímaváltozás káros hatásainak.
"Ha egy állományt a saját genetikai készletéből újítunk föl, akkor ebből a genetikai készletből ki fognak válogatódni majd azok az egyedek, amik a megváltozott körülményekhez is jobban alkalmazkodnak."
- mondta Czanka Gábor, az Ipoly Erdő Zrt. Nyugat-Cserháti Erdészetének erdészetvezetője.
A magyar erdőkben folyamatosak az úgynevezett közjóléti fejlesztések is. A turistaösvények mentén pihenők és kilátók épülnek. A helyben gazdálkodó állami erdőtársaság építette például ezt a játszóteret a Nógrád megyei Kétbodonyban. A felépült közjóléti létesítmények karbantartását is az erdészek végzik.
"Ilyen például az Ipoly Erdő Zrt. területén most nemrégiben épült Prónay Kilátó környezetének a karbantartása, a turista pihenőnek a karbantartása, és ennek a játszótérnek is a gondozásához, parkosításához is majd gondolom, hogy hozzá fogunk járulni, hogy még szebbé tudjuk tenni."
- jegyezte meg Bálint István, kerületvezető erdész.
A magyar erdőkben zajló munkára a következő években kiemelten figyel a kormány: több mint százmilliárd forint jut majd fejlesztésekre.
Hír TV