Tegyünk közösen azért, hogy minden tehetség kibontakozhasson. Ezzel a szlogennel indult útjára az idei Nemzeti Tehetség program. Az egyik nagykövet Kis Tóth Ágnes asztrofizikus, aki Karikó Katalint és Krausz Ferencet, hazánk Nobel-díjasait tartja példaképének.
Kis-Tóth Ágnes, asztrofizikus, az ELTE TTK Fizikai és Csillagászati Intézet mestertanára: "Nagyon fontos számomra az, hogy a fiatalok segítséget, és támogatást kapjanak, és ez egy olyan ügy mellé szívvel, lélekkel ide tudok állni."
Aki a zenében tehetséges, az megérdemli azt, hogy ebben a programban részt vehessen. Hazánk egyik népszerű zenekarának gitárosa örül annak, hogy ők is már példaképek, azonban nem felejtik el, hogy honnan indultak.
Tatár Attila, a Bagossy Brothers Company gitárosa: "Ahhoz, hogy sikereket érjünk el szükségünk volt a jó dalokra, amelyeket kollégám Bagossy Norbert megírt, illetve szükségünk van a rajongókra, hiszen nélkülük nem sikerült volna idáig eljutni."
Illés Fanni paralimpiai bajnok úszóról már gyerekkorában kiderült, hogy tehetséges.
Illés Fanni, paralimpiai-, világ- és Európa-bajnok úszó: "Inkább abban van a tehetségem, hogy kitartó vagyok, és alázatos és szorgalmas, és soha nem adtam fel egyetlen pofon után sem."
A Nemzeti Tehetség Program nemzetközi szinten is egyedülálló, és már 16 éve működik. Évente mintegy 20 ezer tehetség számára nyújt segítséget.
Hornung Ágnes, a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára: "A célja, hogy különböző területeken, legyen akár az a kultúra vagy a sport vagy a művészet területén megtaláljuk azokat a kiemelkedő fiatalokat, akik tehetségesek ebben, vagy azokat akik segítik ezeket a fiatalokat, és őket támogassuk."
A program forrását a költségvetési támogatás mellett továbbra is a tehetséggondozás iránt elkötelezett adózók 1%-os felajánlásai adják.