Varga Csaba fotóriporter, fotográfus, épületfotós 1956-os korabeli fotókat választott ki, amelyek Budapest utcáin készültek a forradalom és szabadságharc idején, majd elkészítette a képek mai megfelelőjét ugyanazokról az épületekről, utcarészletekről, az eredetivel megegyező szögből, hasonló napszakban és időjárási körülmények között. Ezt követően egy speciális eljárással rávetítette őket az eredeti képekre. A tárlat megnyitóján Békés Márton, a XXI. Század Intézet igazgatója úgy fogalmazott:
„Az 1956-os forradalom és szabadságharc egykori helyszíneiről készült akkori és mai fényképek lentikuláris feldolgozásával pedig bizonyítjuk, hogy ’56 nem múlt el.
Köszöntőjében Kovács Zoltán, a Miniszterelnöki Kabinetiroda nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkára arról beszélt, hogy manapság óriási jelentősége van egy olyan kiállításnak, amely vizuálisan megragadhatóvá teszi a múltat:
„Napjainkban a történelmi ismereteink szisztematikus felszámolása zajlik. Olyan dolgokat kérnek számon a múlt emberein, a múlt korszakain a woke-kultúra logikája mentén, amelyek meg sem valósulhattak volna. Ezért meg kell becsülnünk azokat a próbálkozásokat, amelyek a történelem megragadhatóságát és megérthetőségét vizuális módon megadják a fiatalok számára, hogy el tudják képzelni azt a közeget, amelyben az események történtek.”
Október 23-a alkalmából a Terror Háza Múzeumban a következő két hétben rendhagyó történelem órákkal, múzeumpedagógiai foglalkozásokkal, illetve rendhagyó tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket. Ezeken ismert színészek, zenészek, sportolók kalauzolják a vendégeket.