A Kertész Imre Intézetet fenntartó alapítvány kilenc zenészt, zenekart, illetve előadóművészt kért fel arra, hogy Petőfi Sándor egy-egy versét megzenésítse és a saját művészi eszközeivel újraértelmezze és kicsit közelebb hozza mindezt a fiatalokhoz, elsősorban a középiskolásokhoz. A HírTV stúdiójában Ugron Zsolna, a Kertész Imre Intézet művészeti igazgatója.
Ferenc pápa klinikai állapota továbbra is stabil, ami megerősíti az utóbbi egy hétben rögzített javulást - közölte a Szentszék szombat este a Gemelli-klinika orvosainak véleménye alapján.
Kilenc palesztin - köztük két újságíró - halt meg szombaton izraeli tüzérségi csapásokban a Gázai övezetben. A támadások veszélyeztethetik az amúgy is sérülékeny tűzszünetet - közölte a helyi polgári védelem.
A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.
A legnagyobb klasszikus film a Kőszívű ember fiai 1965-ből, a leghitelesebb huszártörténet pedig a 80 huszár. A '48-as történelmi filmek kapcsán Dudás Viktor filmszakértő volt a HírTV vendége.
A Nemzeti Filmintézet munkatársai az egykori Mafilm II-es telepén őrzött filmtenger feldolgozása során páratlanul érdekes és ritka felvételekre bukkantak.