2009-ben busójárást az UNESCO a szellemi világörökség részévé nyilvánította. Azóta folyamatosan emelkedik mind a maskarások, mind a turisták száma. Idén minden eddiginél több, 1750 maskarás űzi a telet a Mohácson és napi 50-60 ezer látogatót várnak
A Duna-parti városban több busóálarc faragó népi iparművész is dolgozik.
"A videóink segítségével egyre többen faragják már maguknak az álarcot. A jelmezeket elkészítjük, és hát, ahogy mondtam, egész évben ezzel foglalkozunk. 1950 a regisztráltaknak a száma, amit a város és a szervezők, amit nyilvántartunk. Tehát ezek között még vannak pluszban családok, magánemberek, tehát 2000 felett van a beöltözőknek a száma."
- jegyezte meg Rosta Endre népi iparművész.
A szervezők évek óta törekszenek arra, hogy a busójárás ne csak a legnagyobb látványosságra a vasárnapi felvonulásra korlátozódjon. Mostanra a fesztivál már hat napos. A látogatókat csaknem 80 programmal, koncertekkel, kiállításokkal várták a mohácsiak.
"Tíz évvel ezelőtt kezdtük ezt a kezdeményezést, és azt gondolom, hogy az elmúlt 2-3 évben ez már teljesen ki is épült. most is látható, hogy gyakorlatilag szombatról beszélünk és tele van a város. Tele van programokkal, tele van turistákkal, úgyhogy én azt gondolom, hogy a tervünk úgymond elérte a célját."
- mondta Hegedűs Emese főszervező.
Farsangvasárnap a busócsoport csónakkal átkel a Dunán, majd felvonulnak a belvárosban. Miután vízre tették a farsangi koporsót, új busókat avatnak, végül pedig hatalmas örömmáglyát gyújtanak a város főterén.
Hír TV