Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház főigazgatója, a darab rendezője a társulat legfontosabb turnéjának nevezte a csíksomlyói fellépést. Mint megjegyezte, az előadásnak a színház szempontjából is korszakos jelentősége van.
A produkcióban fellépő táncosok öt-tíz néptáncegyüttesből jönnek. Zsuráfszky Zoltán, az előadás koreográfusa, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes ügyvezetője felemelő érzésnek tartja, hogy sikerült emberivé tenni a kétezer éves történetet.
Nem munka, hanem lelki megtisztulás volt a passiójáték előkészítése, nyilatkozta Zs. Vincze Zsuzsa néprajzi szakértő, táncdramaturg, hozzátéve: Krisztus szenvedéstörténetének az előadása nagyon is aktuális, nagyon is a mához szól.
A Pilátus szerepét alakító Molnár Levente úgy vélte, ez az előadás túlmegy a művészeten: ez már spirituális misszió. Az operaénekes arról is beszélt, hogy milyen nagy élmény számára olyan előadásban fellépni, ahol prózai szövegeket mondhat.
A Krisztust alakító Berettyán Nándor szerint soha nem tapasztalt izgalom előzi meg a csíksomlyói bemutatót. Azt tartotta célnak, hogy mind az előadók, mind a közönség tagjai igazi spirituális élményt szerezzenek az előadás által.
A mindig mókázó vándor szerepében fellépő Berecz András arról beszélt: míg Vidnyánszky Attila nem mondta, maga sem hitte volna, hogy a Krisztus szenvedéstörténetét megelevenítő passiójátékba belefér a bolondozás.
A Csíksomlyói passiót szombaton, helyi idő szerint 20 órától (közép-európai 19 óra) mutatják be a Kis- és Nagysomlyó hegy közötti nyeregben, a csíksomlyói pünkösdi zarándoklat helyszínén. A nagyszabású előadást – amelyre több mint tízezer nézőt várnak – élőben közvetíti a Duna Televízió.