A szervezők MTI-hez eljuttatott csütörtöki közleménye szerint a háromnapos iparműkiállítás és vásár új helyszínen, a közelmúltban korhű barokk stílusban felújított műemléképület helyén egykor műhelyeknek és a benne dolgozó kézművesek családjainak otthont adó épületek álltak.
A korabeli leírások szerint ezekben a műhelyekben az akkori korok kiváló kézműves mestereinek generációi rakták le többek között a mai kortárs magyar iparművészet alapköveit.
Idén az elődök előtt tisztelgő iparműkiállításon szakmai zsűri által meghívott kortárs iparművészek munkái és az erre az alkalomra készített új kollekcióik láthatók.
"Eltökélt szándékunk, hogy a mai magyar iparművészet méltó bemutatási lehetőséget kapjon a hazai közönség és a külföldi turisták által látogatott ikonikus helyszíneken. Fontosnak érezzük azt is, hogy lehetőség nyíljon a kézművességet művészi fokon űző mesterek és vásárlók közvetlen találkozására" - idézte Szöllősi Ritát, a szervező Rearticon Iparművészeti Egyesület elnökét a közlemény.
A helyszínen a Regőczi István Alapítvány által felkarolt, a pandémiában szüleiket elvesztett gyermekek és családjaik számára Hunyadvári Szilvia iparművész kézművesfoglalkozást tart.
A gyerekek karácsonyi díszeket, origami technikával készült kis ajándékokat készíthetnek.
Az iparművészek emell gyermekjátékok és mesekönyvek, valamint adományok gyűjtésével járulnak hozzá a covid-árvák életminőségének javításához.
Az adventi vásár létrejöttét a Bethlen Gábor Alapkezelő, a Miniszterelnökség, a Nemzeti Kulturális Alap, a Magyar Művészeti Akadémia és a Pro Filii Alapítvány támogatta.
Az esemény fővédnöke Herczegh Anita, a Regőczi István Alapítvány a Koronavírus Árváiért kuratóriumi elnöke. A rendezvény ingyenesen látogatható.