Egymillió növény- és állatfaj áll a kihalás szélén – állítja legújabb kormányközi jelentés. Az idei környezetvédelmi világnapon többek között ezért is kapott kiemelt figyelmet a biodiverzitás. A biodiverzitás az élővilágnak, a földi életnek a sokszínűségét fejezi ki. Ez a változatosság szerveződések különböző szintjén van jelen, napjainkban pedig különösen fontos fogalom, hiszen a szakemberek szerint ez a sokszínűség van veszélyben– hangzott el a Hír TV környezetvédelmi magazinjában.
Balczó Bertalan, az Agrárminisztérium természetvédelemért felelős helyettes államtitkára a műsor stábjának arról beszélt, hogy
a Kárpát-medence egy különleges egységet képez Európában, egy külön biográfiai régiót képez, ezért az, hogy itt mi történik az élővilággal nagy mértékben függ a mi lépéseinktől
– hívta fel a figyelmet a helyettes államtitkár, majd hozzátette, hogy idehaza akadnak pozitív példák és eredmények egyaránt, hiszen vannak olyan fajok, amelyeknek az állományt sikerült stabilizálni, és esetleg növekvő pályára állítani.
Balczó Bertalan példaként említette azt, hogy
itt található Európa legnagyobb túzokállománya, de nagy hangsúlyt fektetnek olyan ragadozó madarak védelmére, mint a vándorsólyom vagy a kerecsenysólyom, de a nagy kócsag védelmét is ide lehet sorolni.
Ezt követően a műsorban bemutatkozott az öt éve nyitott Ős-Dráva Látogatóközpont, és egy pécsi feltaláló futurisztikus munkáit is megismerhették a nézők.
Teljes adás:
Hír TV