A templomok és a közintézmények kivételével a geresdlakiak minden évben más-más lakóházakat formálnak meg. Így néz ki például a kultúrház eredetiben és mézeskalácsból, a focipálya a valóságban és az édességből, vagy egy lakóház a falu közepén és kicsiben mézes sütiből.
„Ez változó, én az enyémet tudom. Ez több mint egy hét, amíg megsütjük, amíg az ember megcsinálja. Hát most már a sablonok megvannak, de amíg megsüti, amíg összeragad, amíg kidíszíti, amíg megfesti, bizony egy hét. Tehát nem folyamatos munka, mert ezt nem lehet folyamatosan csinálni” – mondta a Geresdlaki Német Klub elnöke, Hesz Anna.
Korábban vízkeresztkor szedték szét a süteményfalut, tavaly azonban már akkora volt az érdeklődés, hogy csak augusztusban bontottak.
Habjanecz Tibor, Geresdlak független polgármestere azt mondta, hogy a mesefalut 1000-1500 ember nézi meg. „Különböző csoportokban gyerekek, felnőttek, nyugdíjasok, német önkormányzatok kerekednek útnak az országból, és most már komolyan számolnunk kell ezzel a fajta turizmussal Geresdlakon” – mondta a település vezetője.
A helyiek azt tervezik, hogy jövőre mézeskalács-készítő szakkört indítanak egy népi iparművész vezetésével, hogy még élethűbben formálhassák meg falujukat.