Balatonszárszóról, József Attila halálának helyszínéről indult és a Ferencvárosba, a költő felújítás alatt álló szülőháza elé érkezett az az autó, amelynek az oldalán Ady Endre- és József Attila-idézeteket olvashattak a IX. kerületben élők vagy arra járók.
A Thália Színházban 73 kortárs költő olvasta fel műveit. A versmaratont negyedik alkalommal rendezték meg. Hagyomány, hogy a résztvevők közös verset írnak. A sort az írószövetség elnöke kezdte. „Egyre színesebb programokat csinálnak színházak, folyóiratok, különböző műhelyek, és bevonják ezekbe az ünnepségekbe, versmaratonokba nemcsak a szakmát, a költői és színészi szakmát, hanem a versolvasó közönséget is. Ez azért jó, mert így talán meg tudjuk szólítani az interneten felnövő nemzedékeket is” – mondta Szentmártoni János költő, a Magyar Írószövetség elnöke.
„Mily sokan vagytok!… Millió kis katona gázol most vérködben, fagyott mocsáron, füstpernyés, fölsebzett úton. A végek vad völgyein át már fújdogál a hideg szél…” – Alberti Zsófi, a szombathelyi Weöres Sándor Színház tagja Kaffka Margit Záporos, folytonos levél című versét adta elő a Versünnep fesztivál döntőjében a Nemzeti Színházban. Idén van a család európai éve és az I. világháború kitörésének 100. évfordulója. A versenyzők a két témában választottak verset.
A debreceni Szent József Gimnáziumban Papp Tibor költő-író műveiből nyílt állandó kiállítás, amelyet egy kolléga, L. Simon László, az Országgyűlés kulturális bizottságának elnöke nyitott meg. „Azt mutatják az olvasási és vásárlási statisztikák, hogy a nagyregényeknek, a nagy történeteknek van ma itt az ideje, már azok számára, akik egyáltalán még könyvet vesznek a kezükbe. Ezért különösen fontos az, hogy a fiataloknak, a gyerekeknek a magyar irodalom e nemes tradíciójára és hihetetlen értékeire ráirányítsuk a figyelmet” – mondta L. Simon László.
A magyar költészet napját 1964 óta ünneplik József Attila születésnapján, április 11-én. Ugyanezen a napon született Márai Sándor író is.