A szolnoki aréna kifejezetten vízilabdázóknak épült, de a 33 méteres medencét használja majd az utánpótlás-úszószakosztály, és ide járnak a jövőben úszásoktatásra az óvodások, valamint az elsősök és a másodikosok is. „Meggyőződésem, hogy mindannyiunk számára felemelő pillanat a mostani, és őszintén remélem, hogy az itt sportoló csapatok és az itt edző gyerekek örömmel és elégedettséggel teli napokat szereznek majd mindannyiunknak” – mondta Nyerges Zsolt, a Szolnoki Vízilabda Alapítvány elnöke.
Az 1100 férőhelyes sportlétesítmény egymilliárd forintba került. „A sport stratégiai ágazattá vált ebben az országban, és a társasági adó lehetőségeivel megteremtette azt, hogy ilyen és hasonló fejlesztések nagymértékben létrejöhessenek, szolgálva a sportot és az egészséges életmódot” – mondta Szalay Ferenc, Szolnok polgármestere.
A nyereséges vállalkozások a társasági adó 70 százalékát fordíthatják a látványos csapatsportok támogatására. A kedvezménynek köszönhetően a jövőben két másik vízilabda-uszodát is átadnak az országban. „Óriási segítség a magyar vízilabdázásnak a három évvel ezelőtt elindult taós pályázati lehetőség. Ennek eredménye ez a vízilabda-aréna, amely a vállalkozások társasági adójából megpályázható uszodaépítési programban épült” – mondta Kemény Dénes, a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke.
Az országnak válság idején kell felszívnia magát – mondta sportnyelven a miniszterelnök az aréna átadásán. „A 2010-es kormányváltás óta 2013 őszéig az a változás következett be, hogy az igazolt versenyzők 234 ezres száma – ebben a gyerekek is benne vannak – 302 ezerre nőtt, tehát 70 ezres növekedés következett be, ez három év alatt 30 százalékos bővülés. Ez arra bizonyíték, hogy ha mindenki teszi a dolgát, akkor az a szakadék, amely a magyar élsport és a magyar emberek általános sportolásra való hajlandósága között mutatkozik, szűkülni fog” – vélekedett a miniszterelnök.
Orbán Viktor hozzátette: a kormány már döntött arról, hogy mind a 175 járásban lesz uszoda a gyermekek úszásoktatására.