Több mint 250 Világ- és Európa bajnoki aranyérem, 33 olimpiai első hely. Ez a múlt. Az MTK jelene pedig 750-800 milliós adósság és felújításra szoruló épületek. A kék-fehérek helyzete azért nehezebb a többi klubénál, mert idén tavasszal egyesültek a BSE-vel, amely egyesület jelentős mínuszt hozott a kasszába.
„Az MTK-tartozássá vált BSE-tartozás alapvetően két csoportra osztható. A nagyon jelentős közüzemi tartozásokra, közel 250 millió forintos kifizetetlen gáz, sok tízmilliós áram-, víz-, csatornadíj, amit nem tudott kifizetni a BSE. Nem arról volt szó, hogy volt pénz, és másra költötték, hanem rossz energiahatékonysággal működő, leromlott állapotban lévő az egyesület, olyan számlákat eredményeztek, amit nem tudott a BSE fizetni. A másik csoport pedig fizetések. Jelentős. A 100 milliós nagyságrendet meghaladja. Sportolóknak, edzőknek” – mondta Deutsch Tamás, az MTK elnöke.
Az adósságátvállalás mellett éves működési támogatást is biztosít hat fővárosi klubnak az állam. Ezek a források, illetve plusz pénzek bevonásával pedig már most komoly terveket szövöget az MTK. Az országban egyedülálló módon egyéni sportágaik legjobbjainak külön akadémiát szeretnének létrehozni.
„A Brüll Alfréd Akadémia az ő sportolásának az intézménye, ahol a legkiválóbb edzőink, a legjobb létesítmény körülmények között, a legjobb anyagi háttérrel, a legjobb eszközháttérrel, komoly sportorvosi, rehabilitációs, sportpszichológiai háttérrel, mérési, diagnosztikai háttérrel tudnak a versenyzőinkkel foglalkozni” – tette hozzá Deutsch Tamás.
Az akadémiát a XII. kerületben képzelik el az MTK-sok, Deutsch Tamás azt mondta, hogy Pokorni Zoltánnal, a kerület polgármesterével már meg is kezdték a tárgyalásokat a kiszemelt terület megvásárlásáról vagy bérbe vételéről.
Részletek a Stopperben 21.30-tól. Az adásból azt is megtudhatják, mennyit költhet a labdarúgásra az MTK a sportegyesület fejlesztési támogatásából.