Málló vakolat, életveszélyes öltöző, használhatatlan zuhanyzó – az egyik legrosszabb helyzetben lévő szakosztály a dzsúdósoké. A termet ráadásul nemcsak a Honvéd, a magyar válogatott is rendszeresen használja. Toncs Péter vezetőedző mégsem elégedetlenkedik, mindössze annyit mond: tényleg eljött az ideje a felújításnak.
„Volt egy riport, amikor az osztrák tévé forgatott az olimpia után. Nem nagyon tudták hova tenni, hogy a magyar sportolók milyen körülmények között készülnek és milyen eredményeket érnek el, szemben az osztrákokkal. Idejöttek az ORF-től riportot készíteni, és hosszú percekig döbbenten nézték: itt folyik a munka? Az eredmény nem függ ezzel annyira össze, sokkal inkább az edzők, versenyzők habitusával. Ezek megvoltak. Most áprilisban jönnek belgák, és kicsit izgulok, hogy nem folynak a csapok, nem lehet használni a vécéket, gyakran nincs meleg víz, ez elég rossz állapot. Amikor idekerül az ember, és dolgozni kell, az már jó.”
Ahogy a vízilabdacsapat, úgy a pólósok körülményei is az „egykor szebb napokat látott” kategóriába sorolhatók. Európai élcsapatból magyar középcsapattá váltak, az edzésekre pedig a sátortetős uszoda melletti konténerekben készülnek. „Most nem beszélhetünk tökéletes körülményről, egy nagyon kis csapat szintjén vagyunk, régi uszodánk van, a Tüzér utcai, ahol a hét egyik felében edzünk, a másik felében a mérkőzés helyszínén, a Kőér utcában. Valóban szükség van felújításra, fejlődésre, fejlesztésre” – mondta Kiss Gergely olimpiai bajnok vízilabdázó.
Az egyesület elnöke szerint az utolsó utáni órában jött az állami segítség. A számtalan dicsőséget és világraszóló eredményt hozó 11 olimpiai szakosztályt e nélkül nem tudták volna tovább fenntartani.
A Budapesti Honvéd helyzetéről bővebben a Stopperben hétfőn 21.30-tól.