Csapatfotózás a Margitszigeten: a 35 tagú kajak-kenu válogatott kedden, illetve szerdán indul Duisburgba, ahol augusztus 28-a és szeptember 1-je között rendezik a világbajnokságot. A szakszövetség elnöke abban reménykedik, hogy Németországban nem ismétli meg magát a múlt.
– Jobban szerepelnek azok, akik olimpián kevésbé voltak sikeresek, sokkal nagyobb bennük a bizonyítási vágy. Én most azt szeretném, hogy a magyar kajak-kenu sport nem igazolná ezt a tételt és tiszta szívemből azt kívánom, hogy akik olimpián nyertek, olimpiai bajnokok lettek, azok őrizzék meg a világbajnokságon is ezt a dicsőséges helyet. Ugyanakkor azok a kihívók, akiknek az olimpia nem úgy sikerült, vagy fiatalok, akik bekerültek a csapatba, azok meg bizonyítsák azt, hogy ők kifejezetten erre a világbajnokságra készülve tudják bizonyítani, hogy ők a legjobbak – közölte Baráth Etele, a szövetség elnöke.
A szövetségi kapitány 8-10 érmet vár. „Örülnék neki, ha egy tízhez közeli éremmel térnénk haza a világbajnokságról. Azt gondolom, akkor semmi esetre sem lehet okunk a panaszra. Kicsit jobban szétbontva szakágakra, szerintem minden szakágban van annyi, hogy érmekkel térjen haza” – fogalmazott Storcz Botond, a válogatott szövetségi kapitánya.
Magyar férfi kajak-négyes a 2006-os aranyérem megszerzése óta nem állt dobogón világbajnokságon, miközben a londoni olimpián a második helyen végzett az egység. „Az már, ugye, hét év, a szegedi világbajnokságon. Azóta világbajnoki érem nincs. Most ez nem tudom, nyomasztólag hat-e rájuk, majd a repülőúton szeretném közölni velük, hogy van tét. Érmet szeretnénk nyerni, az nagyon jó lenne” – mondta Kammerer Zoltán olimpiai bajnok kajakozó.
A mozgáskorlátozottak versenyében hat sportoló képviseli a magyar színeket a duisburgi kajak-kenu világbajnokságon.