Budapest egykor legveszélyesebb kerületében, Csepelen alapította kick-box akadémiáját és dolgozott ki sportintegrációs programot Király István. Célja, hogy lekösse az általában rossz körülmények közül érkező, gyakran az utcán lógó, bűnözésből élő fiatalokat. Veres Richárd Hajdúsámsonból költözött Budapestre testvéreivel a Király-team miatt. Ma már a csepeli utcák jól ismert alakja, de pozitív példaként: kétszeres világ- és ötszörös Európa-bajnok kick-bokszos.
– Nagyon sok cigány barátom van, és baromi büszkék arra, hogy ilyen eredményeket értem el – mondta a Stoppernek Veres Richárd, hozzátéve: „és ez baromi jó érzés nekem is”. „Volt olyan, hogy hazajöttem egy versenyről, benne volt az akadémia a tv-ben, beszámoltak a sikerünkről, és az utcán odajött hozzám egy fiatal srác, hogy »szia, ne haragudj, hadd gratuláljak!« Kifejtette, hogy tök büszke arra, hogy csepeli vagyok, hogy ilyen eredményeket érek el. Elképzelni nem tudtam, hogy van ilyen” – mondta a kick-box-világbajnok.
Király István szerint sikerélményhez kell juttatni a fiatalokat, és el kell hitetni velük, hogy többet érnek, mint amennyire tartják magukat.
– Mi voltunk Tarnabodon, Tiszalök, Tiszadada, Tarnazsadány, ami tényleg nagyon bajban lévő régió – fogalmazott Király István, hozzátéve: „Itt is a kommunikáció erejével tudtunk előrébb lépni. Ezekkel a srácokkal meg kell értetni, hogy amit mi csinálunk, azzal igenis ki lehet törni onnan…” – mondta a Halker Király Team Kick-box Akadémia elnöke.
Más szaktekintélyek ugyanakkor szkeptikusak, Szántó Imre ökölvívóedző azt mondja: a boksz világa kiveti magából az oda nem illőket.
Részletek hétfő este 19.30-től a Stopperben, ahol hosszabb interjút láthatnak Ricardo Monizzal, a Ferencváros labdarúgócsapatának vezetőedzőjével is.