2020. szeptember 19.,
szombat, Vilhelmina napja

Nemzetek Ligája: A török, szerb, orosz hármassal találkoznak a magyarok

MTI

2020. március 3., kedd 18:53

A magyar labdarúgó-válogatott a török, a szerb és az orosz csapattal került azonos csoportba kedden a Nemzetek Ligája amszterdami sorsolásán. Marco Rossi szövetségi kapitány együttese a másodjára kiírt sorozat másodosztályában szerepel - amennyiben csoportgyőztes lesz, feljut az élvonalba, ha utolsóként végez négyesében, akkor kiesik a C osztályba.

A korábbi holland válogatott futballista, Rafael van der Vaart által kihúzott magyar érdekeltségű négyesből Oroszország és Törökország már biztos résztvevője a nyári kontinensviadalnak, míg a szerbek - a magyarokhoz hasonlóan - a pótselejtezőn érdekeltek. A nemzetközi szövetség (FIFA) világranglistája alapján 52. helyével a magyar nemzeti együttes a leggyengébb a kvartettben, ugyanis a török és a szerb gárda holtversenyben a 29., míg az orosz a 38. pozíciót foglalja el.

Az NL a 2022-es, katari világbajnokság európai selejtezősorozatának kezdetét is jelenti, mert a 12 pótselejtezős helyből kettő elkel, melyet a két legjobb olyan csoportgyőztes szerez meg, amely a jövő tavasszal rajtoló világbajnoki selejtezőből nem jut ki automatikusan, vagy nem zár a szintén pótselejtezőt érő második helyen.

A kvartettek küzdelmeit szeptemberben, októberben és novemberben egy-egy duplafordulós körben bonyolítják le.

Az élvonal négy csoportgyőztese jövő nyáron egy minitornán dönt a sorozat második győzteséről, a címvédő az Európa-bajnok portugál válogatott.

A Nemzetek Ligája csoportbeosztása:

A osztály:

1: Lengyelország, Bosznia-Hercegovina, Olaszország, Hollandia

2: Izland, Dánia, Belgium, Anglia

3: Horvátország, Svédország, Franciaország, Portugália

4: Németország, Ukrajna, Spanyolország, Svájc

B osztály:

1: Románia, Észak-Írország, Norvégia, Ausztria

2: Izrael, Szlovákia, Skócia, Csehország

3: MAGYARORSZÁG, Törökország, Szerbia, Oroszország

4: Bulgária, Írország, Finnország, Wales

C osztály:

1: Azerbajdzsán, Luxemburg, Ciprus, Montenegró

2: Örményország, Észtország, Észak-Macedónia, Georgia

3: Moldova, Szlovénia, Koszovó, Görögország

4: Kazahsztán, Litvánia, Fehéroroszország, Albánia

D osztály:

1: Málta, Andorra, Lettország, Feröer-szigetek

2: San Marino, Liechtenstein, Gibraltár

A D osztályból két csapat jut fel, így a C osztály négy csoportutolsója a bennmaradásért játszik osztályozót.

 

MTI