A látványos, különleges fa tetőszerkezetű stadiont Makovecz Imre kezdte tervezni, halála után Dobrosi Tamás fejezte be. A Pancho Aréna két év alatt épült, 3,8 milliárd forintba került, aminek jelentős része a társaságiadó-pályázatból és magáncégek felajánlásaiból valósult meg.
A biztonsági rendszer az egész stadiont lefedi, több, mint száz kamerát szereltek fel, így nincs olyan szék a nézőtéren, amit ne figyelnének meg. Az öltözőszekrényeket – hasonlóan a Real Madridéhoz – a játékosok egész alakos poszterei díszítik. A pálya fűthető.
„Több hőmérséklet-érzékelővel ellátott rendszerről beszélünk. 13 és 19 fok között tartjuk a gyökérzónát, ez nem felületi hőmérséklet, 30 centiméter mélységben lévő szondákkal mérjük. Digitális kijelzői is vannak a rendszernek. Nyáron nem, csak szeptembertől márciusig fog működni a fűtés, tehát nem állandó pályafűtéssel fog rendelkezni az épület” – magyarázta Schmidt Zoltán projektvezető.
A létesítmény megfelel az Európai Labdarúgó-szövetség 2-es besorolásának, vagyis Európa-liga-mérkőzés is rendezhető itt, de nem ez a cél. A Puskás Akadémia itt játssza majd NB I-es mérkőzéseit, de az aréna főleg az utánpótlás számára épült.
„Nem véletlenül a Puskás–Suzuki-kupa döntőjével avatjuk, ez ifjúsági stadion, az utánpótlás-futballnak a szentélye, ha lehet ilyet mondani. Nagyon sok korosztályosválogatott-meccs lesz itt, rögtön egy ifi-Európa-bajnoksággal kezdünk júniusban” – mondta Szöllősi György kommunikációs igazgató.
A felcsúti Puskás Akadémia Pancho Arénát húsvéthétfőn adják át hivatalosan, és leleplezik a legendás labdarúgó, Puskás Ferenc egész alakos szobrát is.