2025. 02. 05. Szerda Ágota, Ingrid napja
Jelenleg a TV-ben:

Híradó

Következik:

Paláver 15:35

Sport

Férfi kosárlabda Eb - Franciaországtól is kikaptak a magyarok

A magyar férfi kosárlabda-válogatott óriási csatában kikapott a francia csapattól vasárnap az Európa-bajnokság kölni csoportjának a harmadik fordulójában, így továbbra is nyeretlen.

  • Férfi kosárlabda Eb - Franciaországtól is kikaptak a magyarok

Eredmény: B csoport, 3. forduló: Franciaország-Magyarország 78-74 (21-17, 21-22, 25-14, 11-21) ----------------------------------------------------------------- Pontszerzők: Yabusele 17, Gobert 15, Fournier 12, Poirier 10, Luwawu-Cabarrot 7, Mbaye 6, Heurtel 3, Albicy 2, Fall 2, Maledon 2, Tarpey 2, illetve Hanga 18, Hopkins 10, Váradi 9, Benke 9, Vojvoda 8, Keller 7, Allen 7, Eilingsfeld 6 Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány együttese csütörtökön mutatkozott be egymás után a második Eb-jén, és 95-85-re kikapott a bosnyákoktól, majd szombaton - a sérült Hanga Ádám nélkül - 103-88-ra alulmaradt a címvédő szlovénokkal szemben. A hátralévő ellenfelek közül a litvánok a negyedik, a franciák az ötödik, a házigazda németek pedig a hatodik helyen álltak a nemzetközi szövetség által előzetesen kiadott Eb-erősorrendben. Ami a vasárnapi ellenfelet illeti, a tavaly harmadik olimpiai ezüstérmüket begyűjtő franciák a nyitányon 76-63-as vereséget szenvedtek a németektől, majd szombaton 77-73-ra verték a litvánokat, főként Evan Fournier 27 pontja révén.

Európa egyik legsikeresebb kosarasnemzete kétszer volt bronzérmes világbajnokságokon, míg Eb-n - az 1955-ben győztes magyarokhoz hasonlóan - egyszer, 2013-ban ért a csúcsra, emellett két ezüstöt és hat bronzot is szerzett. A két gárda egymás elleni párharca 1939-ben indult, azóta 13 összecsapásból négyet sikerült megnyerni a magyaroknak. A legutóbbi világbajnoki selejtezőkön az ellenfél 78-54-re nyert Kaposváron, majd júliusban 81-40-re legázolta a meccsre épphogy beesett Ivkovics-legénységet. A kölni csata előtt a magyar szövetség arról adott hírt, hogy Hanga Ádám bemelegít, és ha sérült combja bírja, legalább egy félidőt szeretne játszani.

A Lanxess Arenában mintegy 7000 nézőre fogyatkozott az előző két meccs csaknem 15 ezres tömege, és meglepő módon nagyjából ugyanannyi - 3-400 - magyar és francia szurkoló foglalt helyet a tribünökön. Az ellenfél 6-0-lal kezdett, Hanga triplával szépített, aztán a nyitónegyed derekán 5-17 állt a nagyórán úgy, hogy magyar részről csak a Real Madrid klasszisa dobott kosarat. Az Ivkovics-legénység 5-19-nél egy 11-0-ás rohammal felzárkózott, és a második játékrész elején 21-20-ra szépített, Hanga ekkor a mezőny legjobbjaként 12 pontnál tartott. A 32. születésnapját ünneplő Vojvoda Dávid hármasával 29-28-as francia előnyt mutatott az eredményjelző, aztán az időnként ötlettelenül támadó rivális tartotta az 5-6 pontos távolságot. A nagyszünetben 42-39 volt az állás.

Térfélcsere után a honosított Mikael Hopkins triplájával sikerült utolérni a franciákat, akik 42-42 után egy 12-0-ás sorozattal újra megléptek. Sikerült hat pontra megint feljönni, de néhány kihagyott támadás következtében 65-50-nél kialakult az addigi legnagyobb különbség. A 67-53-ról induló zárószakaszban a piros-fehérek sorra védekezték ki a rivális akcióit, ám elöl is rendre hiba csúszott a játékba, mígnem Hanga hármasával az utolsó percre két pontra csökkent a hátrány (74-72). Ennél közelebb már nem tudtak ellenfelükhöz kerülni a magyarok, akik azonban az utolsó másodpercig harcban álltak a diadalért az Eb egyik favoritja ellen.

Ivkovics Sztojan elsőként kiemelte, nagyon jó meccsen vannak túl. "Igazi egylabdás mérkőzés volt, ma egyértelműen a maximumot nyújtottuk. Próbálunk tanulni ebből a csatából, és tovább fejlődni."

Benke Szilárd szerint a szurkolók buzdítása is nagyban hozzájárult a csapat teljesítményéhez. "Fantasztikus hangulat volt a csarnokban, és jó elmondani, hogy volt esélyünk a győzelemre. Csalódottak vagyunk, de erre a meccsre lehet építeni.A negyedik negyedben megtaláltuk a franciák agresszív védekezésének a megoldását, ez igazi csúcskosárlabda volt" - tette hozzá.

A folytatásban a nemzeti csapat kedden 17.15-kor találkozik Litvániával, végül szerdán 20.30-kor zárul a csoportkör a hazaiak ellen. Ezek már tét nélkül meccsek lesznek, mivel a csoport többi eredménye folytán eldőlt, hogy az Ivkovics-csapat két győzelem esetén sem juthat tovább a nyolcaddöntőbe.

Korábban: Németország-Litvánia 109-107 (19-19, 27-22, 20-24, 23-24, 7-7, 13-11) - kétszeri hosszabbítás után Bosznia-Hercegovina - Szlovénia 97-93 (26-32, 23-20, 23-21, 25-20) A B csoport állása: ------------------- 1. Németország 6 pont, 2. Szlovénia 5 (288-270) 4, 3. Bosznia-Hercegovina 5 (274-270), 4. Franciaország 5 (218-223), 5. Litvánia 3 (265-278), 6. MAGYARORSZÁG 3 (247-276)

MTI 

Ezek is érdekelhetik

Legfrissebb híreink

Műsorok

Svenk, a HírTV mozimagazinja

Svenk, a HírTV mozimagazinja

A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Sajtóklub - ajánló

Sajtóklub - ajánló

Aktuális kérdések, hétről-hétre! Fontos témák, kivételes vélemények! Minden vasárnap 19 óra 10 perctől órától jelentkezik Sajtóklub című műsorunk.
Vezércikk - ajánló

Vezércikk - ajánló

Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
Paláver - ajánló

Paláver - ajánló

A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.

Kapcsolódó tartalmak

Klubokat büntetett rendbontó szurkolóik miatt az UEFA

Klubokat büntetett rendbontó szurkolóik miatt az UEFA

Az Eintracht Frankfurt, az AS Roma és a Twente labdarúgócsapata is pénzbüntetést kapott az Európa-liga alapszakaszának utolsó fordulójában történt szurkolói rendbontások miatt, utóbbi két együttesre részleges stadionlezárás is vár.
@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!