A feljelentőknek üzent Székelyudvarhelyen tartott ünnepi beszédében Tarlós István. A főpolgármester támogatásáról biztosította a nemzeti jelképek használata miatt legutóbb megbüntetett polgármestert.
“Székelyudvarhely a testvérvárosunk, tehát pont annyiszor fogjuk kisegíteni polgármester urat, a büntetésben, ahányszor megbüntetik, tessék csak bátran megbüntetni, mi meg bátran ki fogjuk segíteni, lehet igyekezni, leskelődni, alattomosan árulkodni, bírságolni, gyűlölködni, mi meg segíteni fogunk!”
- mondta a főpolgármester, Tarlós István.
A nemzeti összetartozás erősítése mellett Budapest és Székelyudvarhely közötti hatékony és aktív együttműködés fontosságát hangsúlyozta a főpolgármester a nemzeti emlékhely újraavatásán. A székely fővárosban ma kiállítás formájában helyezték vissza a kommunizmus idején eltávolított dombormű-címereket.
És íme, újra elkészülhettek az egykor itt díszelgő címerek, amelyek ha nem is kerülhetnek régi helyükre, és régi külalakjukkal új alkotásokként, kiállított művekként megtekinthetőek lesznek ezen a helyen: a mi Márton Áron terünkön.
- jelentette ki Székelyudvarhely polgármestere, Gálfi Árpád.
1941-ben Pestszentlőrinc jelentős anyagi támogatással járult hozzá Székelyudvarhely főterének építéséhez, az országzászló és Magyarország, Erdély, Udvarhelyszék, Székelyudvarhely és Pestszenlőrinc címereinek elhelyezéséhez.
Egy városépítőt is adtunk az adomány mellé Székelyudvarhelynek. És ez így utólag bennünket óriási nagy büszkeséggel tölt el. Engem pedig, polgármesterként óriási nagy örömmel, hogy részese lehetek annak, hogy ez a régi kapcsolat ismét napvilágra került, és részese lehetek annak, hogy most megerősítjük ezt a 79 évvel ezelőtt kötött kapcsolatot”
- nyilatkozta Ughy Attila, a XVIII. kerület polgármestere.
Az anyaországi testvértelepülések jelenlétében egy testvérvárosi szerződést írtak alá az ünnepség zárásaként.
HírTV