A szervezet jelenleg mintegy 4,9 millió, kiemelten veszélyeztetett gyerekről tud a térségben, beleértve a gyerekkatonákat is.
"Megölik, megcsonkítják, szexuálisan bántalmazzák őket. Köztük több százezret traumatizáltak" - mondta Poirier.
Az UNICEF adatai szerint a kiskorúak elleni támadások száma emelkedett a tavalyi évben: Maliban 571 esetet regisztráltak 2019 szeptember végéig. Tavalyelőtt ez a szám 544 volt, 2017-ben pedig 386.
A térségben tavaly csaknem 680 ezer gyerek kényszerült otthona elhagyására a fegyveres konfliktusok miatt. A harcok következtében több mint 3300 iskolát zártak be ezekben az országban, így körülbelül 650 ezer kiskorú maradt oktatás nélkül.
A szervezet figyelmeztet az alultápláltságra is, amely az idén több mint 700 ezer öt év alatti gyereket veszélyeztethet. Nekik életmentő kezelésekre is szükségük lehet az idén.
Poirier felhívta a figyelmet az ivóvízkészletek fogyására is: egyedül Burkina Faso bizonyos, belső menekültek lakta részein 2018-ról 2019-re mintegy 10 százalékkal csökkent a vízkészlet.
A régiós vezető egyúttal felszólította a fegyveres csoportokat, hogy azonnal hagyjanak fel a gyerekek elleni támadásokkal, kerüljék az iskolákat és az egészségügyi központokat.
Úgy vélte továbbá, hogy 208 millió dollárra (több mint 60 milliárd forint) van szükségük a Száhel-övezetben élők helyzetének a javítására.
Az ENSZ Humanitárius Ügyeket Koordináló Hivatala (OCHA) szerint a térségben körülbelül 6 millió ember szorul sürgős segítségre, közülük a legveszélyeztetettebbek Maliban élnek.
MTI