Egy nappal az esemény után kerültek nyilvánosságra hivatalos videofelvételek a két Korea képviselőinek egyeztető találkozójáról. Ezeken kedélyes politikusokat láthatunk, mintha a két – máig hivatalosan hadban álló – állam között az elmúlt 70 évben semmit sem történt volna. Kim Dzsong Un fesztelen volt, ahogy a dél-koreai elnök különmegbízottja is elégedettnek látszott. Jó hírrel érkezett vissza phenjani missziójáról: az észak-koreai vezető megerősítette, hogy továbbra is elkötelezett a félsziget atomfegyver-mentesítésében, és töretlen a bizalma Donald Trumpban.
„Kim úr elmondta: a leszerelésről szóló megegyezést komolyan gondolja, át akarja ültetni a gyakorlatba, le akarja zárni a konfliktust még Donald Trump úr első elnöki ciklusa idején” – mondta Csung Eui-Jong, a dél-koreai elnök nemzetbiztonsági tanácsadója.
A deklaráció megerősíti azokat az információkat, miszerint az amerikai diplomácia 2020-ig, vagyis még a következő elnökválasztás előtt meg akarja kötni az átfogó koreai békemegállapodást. És ez az első alkalom, hogy egy észak-koreai vezető határidőt ismer el atomprogramja felszámolására.
A júniusi Trump–Kim csúcstalálkozó után a békülési folyamat kicsit leült, miután bizonyítékok kerültek elő, hogy Észak-Korea ígéretei ellenére tovább folytatja rakéta-, és atomkísérleteit.
„A felek megegyeztek arról, hogy szeptember 18-a és 20-a között egy háromnapos csúcstalálkozót rendezünk Phenjanban. Ennek előkészítésére a jövő hét elején Panmindzsonban magasrangú tisztségviselők részvételével egyeztetés lesz” – tette hozzá Csung Eui-Jong.
Az Egyesült Államok nyáron azt ígérte, hogy ha Észak-Korea lemond fenyegető atom-, és rakétaprogramjáról, akkor a kommunista államot sújtó nemzetközi gazdasági szankciókat visszavonják, Amerikai és szövetségesei pedig gazdasági segítséget adnak számára.