Lángoló barikád, romok és törmelékek mindenhol.
Hollandiában 3 napig tartottak a korlátozások elleni tiltakozások.
A békés megmozdulások hamar erőszakos zavargásokba csaptak át. A tüntetők törtek-zúztak. Kövekkel dobálták a kórházakat, rendőrautókat.
A hatóságoknak vízágyút, lovas rohamosztagot és könnygázt is be kellett vetniük a feldühödött tömeg ellen. 70 embert tartóztattak le eddig.
Este fél 9 és reggel fél 5 között tilos az utcán tartózkodni. Kijárási tilalom bevezetésére utoljára a második világháborúban volt példa Hollandiában.
Hollandiában eddig csaknem 953 ezren fertőződtek meg.
Madridban korábbra hozták a kijárási tilalmat
Egy férfit igazoltatnak a spanyol rendőrök a madridi főpályaudvaron.
A fővárosban korábbra hozták a kijárási tilalmat, így este 9 óra után már csak nyomós indokkal lehet az utcán tartózkodni.
Az éttermeknek és bároknak pedig 20 órákkor be kell zárniuk.
A lakosok helyeslik a szigorítást.
Spanyolországban az elmúlt két hétben megtriplázódott a fertőzöttek száma. Hétvégén mintegy 94 ezer embernek lett pozitív a tesztje. Az egészségügyi dolgozók teljesítőképességük határának a közelében vannak. Eddig több mint 2 és fél millióan kapták el a vírust.
Közben tovább dagad a vakcinabotrány. Benyújtotta lemondását Molina de Segura városának szocialista polgármestere. Mint kiderült több városvezető, egészségügyi tanácsnok és katona is soron kívül kapta meg a koronavírus elleni védőoltást.
Nagy-Britanniában már 7 millióan megkapták az oltást
A brit miniszterelnök segített a Astrazeneca vakcinák csomagolásánál. Nagy-Britanniában már átlépte a 3 és fél milliót a fertőzöttek száma.
Eddig közel 7 millióan kapták már meg az oltást.
Brit tudósok és politikusok aggodalmuknak adtak hangot amiatt, hogy a már engedélyezett vagy fejlesztés alatt álló oltások kevésbé lehetnek hatékonyak lehetnek a mutánsokkal szemben. Szakértők szerint még korai lenne ilyen következtetéseket levonni.
Kígyózó sorokban várakoznak az autósok a cseh német határnál. Berlin ugyanis a magas fertőzöttségű országok közé sorolta a visegrádi államot, így minden csehnek negatív tesztet kell felmutatnia a határon.
Az 10,7 millió lakosú Csehország az egyik legsúlyosabban érintett ország a világon. Eddig 940 ezren fertőződtek meg.
Ukrajnában egy sor szigorítást oldottak fel
Maszkban, de lelkesen mentek iskolába a kijevi diákok.
Ukrajnában hétfőn újranyitották az iskolákat, éttermeket és edzőtermeket is.
Keleti szomszéduknál január 8-án vezettek be szigorú intézkedéseket, miután megugrott a napi új esetek száma. Az utóbbi időben azonban csökkent a fertőzöttek száma, ez is indokolta a lazítást. Eddig 1,2 millióan kapták el a koronavírust.
Hír TV