Lovas Miklós szerint az elnök lehetőségei szűkösek, hiszen a közösségi felületek cégek magántulajdonban vannak. Ennek ellenére a mindenkori kormányzat és a médiacégek együttműködésén képes lehet lazítani, esetenként fel is számolhatja azokat Trump. A megválasztott elnök ezzel kapcsolatban elmondta:
"Beiktatásom után néhány órával aláírok egy rendeletet, amely megtiltja, hogy bármely szövetségi minisztérium vagy ügynökség összejátsszon bármilyen szervezettel, vállalkozással vagy személlyel, hogy cenzúrázza, korlátozza, kategorizálja vagy akadályozza az amerikai állampolgárok szólásszabadságát."
Azzal kapcsolatban hogy a szólásszabadság korábban mennyire sérült, a szakértő kifejtette, hogy a média és a politikai elit között mindig is jelen volt egyfajta összefonódás. A demokrata párti médiatúlsúly azonban szintet lépett az Obama-kormányzat alatt, majd Biden elnöksége idején stabilizálódott. Az akadémiai intézményrendszer Obama idején megkezdett elfoglalása az elmúlt négy évben kiteljesedett – hangsúlyozta a kutató.
Elterjedtté váltak a progresszív indoktrináció fő eszközeként alkalmazott DEI (Diversity, Equity & Inclusion, Sokszínűség, egyenlőség és befogadás) képzések – hívta fel rá a figyelmet Lovas Miklós.
A teljes cikk a Magyar Nemzet honlapján olvasható.
Fotó: AFP