2025. 02. 19. Szerda Zsuzsanna napja
Jelenleg a TV-ben:

Napi aktuális

Következik:

Hazahúzó 01:30

Külföld

További izraeli túszok szabadultak ki a Hamász fogságából

A Hamász palesztin iszlamista terrorszervezet csütörtökön négy holttestet, szombaton pedig hat túszt ad át Izraelnek - jelentette be kedden az izraeli miniszterelnöki hivatal, miután elfogadta a Hamász erre vonatkozó tájékoztatását.

  • További izraeli túszok szabadultak ki a Hamász fogságából

Az Izrael és a Hamász között közvetítőkkel megkötött tűzszüneti megállapodás első szakaszának részeként a terrorszervezet szombaton szabadon engedi az összes, még élő túszát.

Előtte, csütörtökön átadják négy elhurcolt áldozat holttestét, amelyeket Izraelben igazságügyi orvosszakértők azonosítani fognak. Utána, ebben az első fázisban már csak négy holttest átadása marad, erre a jövő héten kerítenek sort.

A túszmegállapodás első szakasza után még mindig 59 olyan túszt marad az iszlamista szervezetek birtokában, akiket 2023. október 7-i terrortámadásuk alkalmával hurcoltak el. Izrael információi szerint közülük legkevesebb 28-án már nem élnek.

A szombaton átadandó hat túsz között lesz Hisam al-Szajed és Avraham Mengisztu, két mentális problémákkal küszködő izraeli, akik évekkel ezelőtt saját akaratukból hatoltak be az övezetbe, és azóta tartják őket ott fogva. A további négy izraeli túsz neve egyelőre nem ismert.

Az Izrael és a Hamász közötti megállapodás szerint február 16-án el kellett volna kezdeni a megállapodás második szakasza részleteinek megvitatását, de ez akkor nem történt meg. Donald Trump amerikai elnök közel-keleti megbízottja, Steve Witkoff hétfőn azt mondta a Fox News amerikai hírcsatornának, hogy már elkezdődtek a tárgyalások a második fázisról, amit azonban Izraelben tagadtak. Ez a fázis tartalmazza majd a háború befejezését és az izraeli hadsereg kivonását a Gázai övezetből, cserébe az összes többi túsz túsz szabadon bocsátásáért.

Forrás: MTI

Fotó: Getty Images

Ezek is érdekelhetik

Legfrissebb híreink

Trump – Elon Musk lebuktatta a demokrata pénzszivattyút + videó

Trump – Elon Musk lebuktatta a demokrata pénzszivattyút + videó

A Trump című műsor mostani adásában István Dániel és Kelemen János beszélt a felvetett témákról, melyek egy jelentős része az az Egyesült Államok, melyben immár Donald Trump elnök és kormánya irányít. Az adásban szóba került az orosz-ukrán háború amerikai béketeremtési folyamat aspektusa is. Műsorvezető: Jeszenszky Zsolt.
Orbán Viktor: Már az asztalon van a javaslat, hogy mi, magyarok, adjunk évi 200 milliárd forintot Ukrajnának

Orbán Viktor: Már az asztalon van a javaslat, hogy mi, magyarok, adjunk évi 200 milliárd forintot Ukrajnának

Washingtonban egy nemzeti gondolkodású, bevándorlásellenes, a genderideológia helyett a hagyományos családalapú gondolkodást képviselő kormány került hatalomra. Magyarország számára baráti, minket partnerként kezelő kormányzat lépett hivatalba – emelte ki Orbán Viktor miniszterelnök a Fidesz-KDNP balatonfüredi kihelyezett frakcióülésén a Magyar Nemzet értesülése szerint.

Műsorok

Svenk, a HírTV mozimagazinja

Svenk, a HírTV mozimagazinja

A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Sajtóklub - ajánló

Sajtóklub - ajánló

Aktuális kérdések, hétről-hétre! Fontos témák, kivételes vélemények! Minden vasárnap 19 óra 10 perctől órától jelentkezik Sajtóklub című műsorunk.
Vezércikk - ajánló

Vezércikk - ajánló

Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
Paláver - ajánló

Paláver - ajánló

A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.

Kapcsolódó tartalmak

Megjárta Auschwitz poklát, most őt gyászolják

Megjárta Auschwitz poklát, most őt gyászolják

Kilencvennyolc éves korában elhunyt Marian Turski zsidó-lengyel származású holokauszt-túlélő, történész, újságíró és a zsidó-lengyel párbeszéd támogatója - közölte a Polityka című hetilap, amelynek hosszú éveken át szerkesztője volt.
@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!