Gyümölcsök és zöldségek képeit vetítették a Megváltó Krisztus ikonikus szobrára Rio de Janeiroban, hogy ezzel hívják fel a figyelmet az egyre súlyosabb éhínségre az országban. A koronavírus-járvány dél-amerikai gócpontjának számító Brazíliában a bevezetett korlátozások megtizedelték az állampolgárok bevételét, több mint 38 millió ember vesztette el a munkáját. Az ország elnökét számos kritika éri, amiért sokáig elbagatellizálta a járványhelyzetet.
Brazília után Peruban regisztrálták a legtöbb koronavírusos fertőzést a latin-amerikai országok közül. Az ország fővárosában az egyik piac mintegy 1500 dolgozója fertőződött meg, a kormány tömeges tesztelést rendelt el az ország valamennyi piacán.
Egy rendőrségi kocsit rugdosnak a tüntetők Mexikóvárostól nem messze. A dél-amerikai országban napok óta követelik a járvány miatt bevezetett korlátozások feloldását.
Több mint száz egészségügyi dolgozó halt meg Mexikóban
Mexikóban már több mint száz egészségügyi dolgozó halt meg a koronavírus miatt, és az országosan regisztrált több mint 36 ezer fertőzött között további csaknem 9 ezer a kórházi dolgozó. A dél-amerikai ország fővárosában szakértők szerint azonban már tetőzött a járvány, az ország elnöke a gazdaság újraindítását tervezi.
Meghaladta a 30 ezret a fertőzöttek száma Chilében is, rendkívüli terhet róva az ország egészségügyi rendszerére. Ráadásul a déli féltekén közelgő tél miatt a járványhelyzet további súlyosbodásától tartanak.
„Egészségügyi rendszerünket meglehetősen leterhelik a koronavírusos betegek. Az egész ország, de a főváros helyzete különösen aggasztó”
– mondta az ország egészségügyi minisztere
Dél-Amerika egyik legtehetősebb országát sokan dicsérték a koronavírus-járvány leküzdése érdekében hozott intézkedésekért. A chilei kormány nagy arányban végzett teszteléseket, a különböző régiókban az adott helyzetnek megfelelően vezette be a karanténszabályokat, és időben gondoskodott a lélegeztetőgépek beszerzéséről.
Hír TV