Önkénteseken tesztelik a koronavírus elleni védőoltást az ukrán fővárosban. Kijev igyekszik minél előbb olyan vakcinát előállítani, amely hatásos lehet a lázzal és tüdőgyulladással járó kórral szemben.
Északkeleti szomszédunknál nyár közepe óta magas az újonnan megfertőződött személyek száma. A napi átlag hetek óta meghaladja az ezer főt. A legtöbb megbetegedést továbbra is a fővárosból és Lviv megyéből jelentik.
A hatóságok folyamatosan ellenőrzik, hogy a karanténra kötelezettek betartják-e a vesztegzárra vonatkozó szabályokat. Az elővigyázatosságra szükség is van, miután egyre több a kórházi ellátásra szorulók száma, miközben nő az egészségügyi intézmények leterheltsége.
Románia a tíz legfertőzöttebb európai ország egyike
Romániában sem jobb a helyzet. Keleti szomszédunk a tíz legfertőzöttebb európai ország egyike. A diagnosztizált új koronavírus-fertőzések száma 1200 körül stabilizálódott az elmúlt napokban, de több száz páciens válságos állapotban fekszik az intenzív osztályokon.
A román közegészségügyi intézet Spanyolországot is a sárgával jelzett államok közé sorolta, vagyis az onnan Romániába érkezőknek 14 napos karanténban kell megvárniuk a betegség lappangási idejének leteltét. A közvetlen légi járatokat is felfüggesztik a 2 ország között.
Bukarestben ráadásul azzal számolnak, hogy a kormánynak ismét meg kell hosszabbítania a hónap közepén lejáró veszélyhelyzetet, amely végső soron hatással lehet a szeptemberi helyhatósági választásokra is.
Több száz embernél mutatják ki a kórt naponta Szerbiában
A balkáni államok közül Szerbiában regisztrálják a legtöbb fertőzöttet. Naponta több száz ember szervezetében mutatják ki a kórt, és rendszeresen van halálos áldozata a járványnak.
Belgrád éppen ezért óvatos, és a kormány tervei szerint szeptemberben csak az általános iskolák alsóbb osztályainak diákjai kezdik meg a tanévet.
A felső tagozatosok, valamint a középiskolások felváltva járnak majd iskolába, és tanulnak otthon a virtuális oktatás lehetőségeit kihasználva.
Bár a Szerbiával szomszédos Montenegróban kedvezőbbnek mondható a járványhelyzet, Podgorica adatai szerint minden 24 órában több tucat új fertőzöttet regisztrálnak a hatóságok.
A pandémia komoly gazdasági recesszióval fenyegeti az országot, miután bevételének jó része a turizmusból származik.
A montenegrói miniszterelnök eközben arról számolt be, hogy a kormány biztosította a szükséges eszközöket ahhoz, hogy a járvány gazdaságot sújtó hatásai ellenére se kelljen csökkenteni a nyugdíjakat és a közszférában dolgozók béreit.
Görögország igyekszik gátat szabni a járvány terjedésének
Noha Görögországban stagnál a járványhelyzet, a hellén állam igyekszik gátat szabni a járvány terjedésének.
Az athéni kabinet elrendelte a bárok és éttermek éjszakai zárva tartását a népszerű üdülőhelyeken. Az intézkedés olyan turisták által is kedvelt szigeteket is érint, mint Míkonosz, Szantorini, Korfu, Rodosz és Kréta.
A Belgiumból, Csehországból, Hollandiából, Spanyolországból és Svédországból repülőn érkező utasoknak augusztus 17. után 2 napnál nem régebbi negatív vírustesztet kell bemutatniuk, akárcsak a szárazföldi határokon érkezőknek.
Hír TV