A zágrábi ügyészség szerint az egykori kormányfő a 90-es évek közepén, még külügyminiszter-helyettesként félmillió euró jutalékot fogadott el egy osztrák banktól, hogy Horvátország a pénzintézettől vegyen fel kölcsönt. A másik vádpont szerint a politikus a magyar olajipari társaságtól 10 millió euró kenőpénzt kapott, hogy ennek fejében a Mol irányítói jogokat szerezzen az INA horvát olajipari cég felett.
Sanader nem szólalt fel a tárgyaláson, az eljárás során azonban végig tagadta a vádakat és koncepciós eljárásról beszélt.
Visszautasítják a vádakat
A Mol visszautasítja a vádakat. Közleményükben azt írják, egy politikust sem fizettek le azért, hogy irányítási joghoz jussanak a horvát olajtársaságban. A magyar cég 2009-ben a csődtől mentette meg az INA-t, amikor átvette az irányítását. A bírósági döntést tiszteletben tartják, de - szerintük - az ügy nem a két olajtársaságról, hanem a horvátországi politikáról szól. A Mol részvényei az ítélet után több mint két és fél százalékkal estek, miután felmerült, hogy a horvát kormány ezután felülvizsgálhatja a tulajdonosi szerződést a Mollal.