Lángokban áll a gázai Al-Ahli baptista kórház épülete. A tető is beszakadt a hatalmas robbanás miatt. Az épületben több százan tartózkodtak a detonáció pillanatában. A kórházak az izraeli légicsapások elől menekülő emberek százainak nyújtanak menedéket.
A Gázai övezet egészségügyi minisztériuma az izraeli hadsereget hibáztatja. Jeruzsálem ugyanakkor azt állítja, hogy az Iszlám Dzsihád terrorszervezet elhibázott rakétakilövése okozta a robbanást.
Az este folyamán Izrael-ellenes tüntetések szerveződtek a térség minden államában. Jordániában dühös demonstrálók megpróbáltak betörni az izraeli nagykövetségre.
Bejrútban az amerikai külképviseletet támadták meg, az épületet védők vízágyút és könnygázgránátokat vetettek be.
Isztambulban pedig a rendőrökkel csaptak össze a tiltakozók.
Közben Joe Biden megérkezett Izraelbe és találkozott Benjamin Netanjahu izraeli kormányfővel is. A jordániai Ammanba utazott volna tovább, ahol a feszültség enyhítését szolgáló regionális csúcstalálkozót tartottak volna.
Azonban Mahmúd Abbasz a palesztin hatóság elnöke jelezte, hogy a kórházat ért támadás után tiltakozásul nem találkozik az amerikai elnökkel. Ezután Jordánia lemondta az amerikai elnök részvételével tervezett mai tárgyalásokat.
A Pekingben tartózkodó ENSZ főtitkára is elborzadt a tragédia láttán. Ennek kapcsán újra humanitárius folyosó létrehozását sürgette.
Közvetlenül indulásom előtt két sürgős humanitárius felszólítást tettem közzé. Először a Hamásznak a túszok azonnali és feltételes szabadon bocsátásáért. Izraelhez pedig amiatt fordultam, hogy azonnal engedélyezze a humanitárius segélyek korlátlan hozzáférését a gázai lakosság részére
– mondta Antonio Guterres.
Izrael nem sokkal később bejelentette, hogy humanitárius zónát hoz létre a gázai övezet déli, tengerparti részén. Az északi részről menekülők itt biztonságban lehetnek.
Az izraeli hadsereg továbbra is arra szólítja fel a civileket, hogy Gáza városból meneküljenek a déli területekre, ahol segélyek várják majd őket. Egyelőre azonban nem világos, hogy Izrael miként és mikor engedélyezi a segélyek bejuttatását.
Az Egyesült Államok közben folytatja a fegyverszállítást Izrael számára. Október 12-16. között öt szállítógép érkezett Izraelbe fedélzetén hadieszközökkel. A támogatást nem kötötték semmilyen feltételhez, ugyanakkor Washington többször kijelentette, hogy az Egyesült Államok határozottan azt várja Izraeltől, hogy tartsa be a "háború törvényeit", ami szerintük azt jelenti, hogy civilek nem válhatnak katonai akciók célpontjává.
A Híradóban Tárik Meszárt, a Migrációkutató Intézet kutatóját kérdeztük.