"Ahogyan azt törvényeink előírják, a szövetségi bevándorlási és menekültügyi hivatal (BAMF) felülvizsgálja és visszavonja a védelmi támogatást, ha az embereknek már nincs szükségük erre a védelemre Németországban, mert a szíriai helyzet stabilizálódott" - mondta Faeser a Funke Mediengruppe médiacsoport lapjainak vasárnap megjelent beszámolójában.
Hangsúlyozta, hogy ez azokra vonatkozna, akik más okokból - például munka vagy tanulás miatt - nem rendelkeznek tartózkodási joggal, és nem térnek vissza önként Szíriába.
A külügyminisztérium és a belügyminisztérium közösen dolgozik azon, hogy tisztább képet kapjanak a Bassár el-Aszad volt elnök megbuktatása utáni szíriai helyzetről.
"Különösen a biztonsági kérdésekre összpontosítunk" - mondta Nancy Faeser. A német kormány emellett szorosan egyeztet az európai és nemzetközi partnerekkel.
"Akik jól beilleszkedtek, munkát kaptak, megtanultak németül, és itt találtak új otthonra, azoknak lehetővé kell tenni, hogy Németországban maradhassanak"
- tette hozzá a politikus.
Azt mondta, a visszatérni vágyókat támogatni kell. A bűnözőket és az iszlamistákat a lehető leggyorsabban ki kell toloncolni. Az erre vonatkozó jogi lehetőségeket jelentősen kibővítették és ki fogják használni, amint a szíriai helyzet lehetővé teszi - hangoztatta.
A belügyi tárca adatai szerint jelenleg mintegy 975 000 szíriai él Németországban. A legtöbben 2015 után érkeztek a szíriai polgárháború miatt. Közülük több mint 300 ezren rendelkeznek kiegészítő védelmi státusszal. Őket tehát nem egyéni üldöztetés, hanem a hazájukban dúló polgárháború miatt fogadták be.
A BAMF a közelmúltban úgy döntött, hogy a gyorsan változó szíriai fejlemények miatt átmenetileg nem dönt a Szíriából érkezett emberek menedékkérelmeiről.