A polgárháború sújtotta országban a lázadók egyre megosztottabbak, gyakoriak az összecsapások a radikális és a mérsékelt felkelők között. A török határhoz közeli Azaz városában pénteken háromnapi öldöklés után kötöttek tűzszünetet a szélsőséges iszlamisták a lázadók másik csoportjával. A nyugati hatalmak nagy része a dzsihádisták térnyerése miatt nem támogatja az ellenzéki erők felfegyverzését.
„A terroristák, akik ellen harcolunk, külföldi dzsihádisták, és megpróbáljuk kihasználni, hogy mi jobban ismerjük a terepet, mint ők. Biztosak vagyunk a győzelmünkben, ez a mi földünk, és nem adjuk fel – mondta a szír kormányhadsereg egyik tisztje, miután elfoglaltak egy stratégiai fontosságú területet Damaszkusz mellett.
Bár kisebb sikerek mindkét oldalon vannak, jelentős lépést sem a kormányerők, sem a lázadók nem tettek a végső győzelem felé. A szír vezetés a háború során először ismerte el, hogy patthelyzet alakult ki a harcoló felek közt. A miniszterelnök-helyettes szerint Bassár el-Aszad elnök kormánya tűzszünetet kér majd a tervezett genfi békekonferencián.
A szíriai rezsim közben átadta vegyi fegyverei listáját a hágai székhelyű Vegyifegyver-tilalmi Szervezetnek. A dokumentum mintegy ezer tonna mérges gázról tesz jelentést. Az amerikai külügyminiszter, miután telefonon egyeztetett orosz kollégájával, Szergej Lavrovval, kijelentette: az ENSZ Biztonsági Tanácsának a jövő héten cselekednie kell a szíriai vegyi fegyverekről kötött amerikai–orosz megállapodás ügyében.