Az ország kormányfője és az egészségügyi miniszter is ott volt a tel-avivi Ben Gurion repülőtéren, amikor megérkezett a Pfizer/Biontech által gyártott vakcina újabb, 700 ezres szállítmánya a a zsidó államba.
"Nagyszerű nap a mai a "Vissza az életbe" program keretében hatalmas mennyiségű oltóanyag-rakomány érkezett külföldről"
- közölte Benjámin Netanjahu miniszterelnök.
Sajtóhírek szerint a kabinet titkos egyezményt kötött az amerikai-német céggel, amelynek értelmében heti rendszerességgel érkezik vakcina az országba.
Izraelben csaknem egy hónapja rohamtempóban oltják az embereket. A lakosság 20 százaléka már megkapta az első dózist, és heteken belül előre meghatározott menetrend szerint hozzájutnak a következő adaghoz is.
Oroszországban is hetek óta oltanak. Már több mint egy millióan kapták meg a vakcinát. Moszkvát azonban aggasztja, hogy a Föderációban is megjelent a kór Nagy-Britanniában azonosított változata.
Az egészségügyi minisztérium ugyanakkor igyekezett mindenki megnyugtatni, hogy a PCR-tesztek képesek kimutatni a variánst, ráadásul a Szputnyik 5 hatékony vele szemben.
Indonéziát sem kíméli a járvány. A délkelet-ázsiai ország nemzetközi viszonylatban a 20. legfertőzöttebb állam. Dzsakarta azonban csak a napokban kezdi el az oltási kampányt.
Az élelmiszeripari és gyógyszerfelügyeleti hatóság a hét elején hagyta jóvá a Sinovac Biotech kínai gyógyszergyártó vakcinájának vészhelyzeti alkalmazását. A legveszélyeztetettebb csoportok beoltása már a héten megkezdődhet.
"A CoronaVac az adatok és az Egészségügyi Világszervezet útmutatása alapján megfelelt az engedélyeztetés követelményeinek"
- nyilatkozta a tisztviselő.
Dzsakarta számításai szerint a szer beadása legalább 15 hónapot vesz igénybe, de a vakcina mindenki számára ingyen elérhető lesz.
Másképp látja az oltással kapcsolatos kérdéseket Irán. A perzsa állam kizárólag olyan szert engedélyezne, ami nem az Egyesült Államokból, Nagy-Britanniából vagy Franciaországból származik. Teherán szerint a Nyugat által gyártott vakcinák nem biztonságosak.
Hírtv