Dallal és tánccal köszöntötte a helyi lakosság a Gaoba benyomuló kormányerőket, amelyek francia támogatással vették vissza a várost az al-Kaidához köthető fegyveresektől. Gao a Niger folyó partján épült, a térség egyik közlekedési csomópontja.
A mindössze kétezer jól felfegyverzett francia katona gyakorlatilag megfordította a háborút, január elején a lázadó csoportok ugyanis már a fővárost, Bamakót fenyegették. A mali hadsereg francia támogatással most viszont már északi Timbuktut ostromolja, ami a Hír Televíziónak nyilatkozó szakértő szerint szimbolikus jelentőségű győzelem lenne. Búr Gábor szerint azonban Maliban csak akkor lesz tartós béke, ha egyensúlyba kerül az ország két része. „Az ország déli részének ki kell egyeznie az ország északi részével. Az nem lehet, hogy minden fejlesztési forrás csak délnek jut és az észak kimarad belőle” – szögezte le az Afrika-szakértő.
Maliból a harcok miatt 150 ezer ember menekült a környező országokba, és több mint kétszázezer ember keresett menedéket az ország más vidékein.