Mintegy ötven ember meghalt, többségük civil, köztük sok gyerek. Minimum hetvenen megsebesültek. Ez volt az idei év egyik legsúlyosabb merénylete Afganisztánban. „Az áldozatok között nincsenek kormányzati alkalmazottak, viszont van köztük tizenhét gyerek, különböző korúak. A támadás célpontjai nem törzsi vagy egyéb vezetők voltak. Az áldozatok nézők” – közölte a kabuli katonai kórház vezetője.
Bár a vérengzésért még egyetlen csoport sem vállalta a felelősséget, általában a tálibok és más dzsihadista szervezetek követnek el hasonló terrorcselekményeket. Ezek a csoportok megszállóknak tekintik az Afganisztánban jelen lévő külföldi erőket, és rendszeresen támadják őket, valamint a velük együttműködő kormányzati hatalmat. Az erőszaknak sokszor civilek is áldozatul esnek.
A mostani merénylet kiváltó oka az lehetett, hogy az afgán parlament alsóháza pár órával korábban hagyta jóvá az Egyesült Államok, a NATO és Kabul közötti biztonsági szerződést. Ennek értelmében a jövőben is tizenkétezer külföldi katona marad az országban a helyi fegyveres erők támogatására. A szerződést még az afgán felsőháznak is ratifikálnia kell.
Afganisztánt a World Trade Center elleni terrortámadás, 2001. szeptember 11. után rohanta le az Egyesült Államok vezette nemzetközi koalíció, amely azóta folyamatosan jelen van az országban.