Potápi Árpád János kifejtette: amikor az identitás megerősítéséről beszélnek, akkor egyúttal a családok megerősítéséről is szó van. Jelezte: a magyar családpolitika minden elemét, amit lehet, szeretnék a határon túlra is kiterjeszteni.
Kitért arra, hogy eddig 6600 babacsomagot osztottak ki, és reményét fejezte ki, hogy hamarosan újabb csomagokat kell összeállítani.
Beszámolt az államtitkárság programjai közül a gyermekbarát vállalkozások támogatásáról, a civil és egyházi szervezetek segítéséről.
Szólt arról, hogy megkezdődött a védőnői hálózat Kárpát-medencei kiterjesztése a tavalyi évben, amely idén is folytatódik. A magyarországihoz hasonló rendszert szeretnének létrehozni - jelezte az államtitkár.
Potápi Árpád János azt mondta, olyan környezetet kell kialakítani, amely a családokat támogatja, és ebben számítanak az óvodapedagógusokra, pedagógusokra és különböző civil szervezetekre is.
Beszámolt arról is, hogy bölcsődétől a felsőoktatásig teljes magyar intézményrendszert támogatnak, illetve működtetnek. Több mint egymilliárd forintot fordítottak a szakképzés fejlesztésére, évről-évre 5000 külhoni magyar intézményi programot támogatnak. Kiemelte a kis- és középvállalkozások segítését, az a cél, hogy a külhoni magyar régiókban erősödjenek, illetve, ha ezen keretek közül kilépnek, lehetőleg magyarországi partnerrel tegyék meg.
Illés Boglárka, az Emmi helyettes államtitkára arról beszélt, hogy önmagában a család, a felelős gyermekvállalás nem okozhat szociális nehézséget, ezért vezették be a családi adókedvezményeket, a különböző családi otthontámogatási formákat. Erről szól az anyasági támogatás, és a babakötvény is. Ezzel Kárpát-medence szerte több mint 10 ezer édesanyának tudtak segíteni, s a két támogatás együtt a 100 ezer forintot is meghaladja- közölte.
A kormányzati intézkedések közül szólt arról is, hogy 50 ezer bölcsődei férőhely jött létre, cél a 70 ezres szám elérése.
MTI