Több ezer ember követelte a gázai túszok szabadon engedését Tel-Aviv-ban és Jeruzsálemben.
„Nagyon frusztráló, hogy több mint három hónapja hétről hétre a szabadulásokért kell tüntetnünk. Nagyon szomorú, hogy ugyan néhány nőt már szabadon engedtek, a fiatal férfiak viszont még mindig fogságban vannak. Ők ugyanolyan fontosak, és őket is szabadon kell engedni" - mondta egy tüntető.
A Hamász október 7-én 240 túszt hurcolt el Gázába, akik közül azóta mintegy 100-at engedtek el. Izraeli források szerint 132-en még mindig az övezetben raboskodnak, 28-an pedig feltehetően már nincsenek életben.
„A Katarral való megbeszélést tovább folytatjuk. Nem adunk fel egyetlen lehetőséget sem, hogy nyomást gyakoroljunk a Hamászra, vagy bárkire, aki nyomást gyakorolhat a Hamászra, hogy hozza vissza a túszainkat" - jelentette ki az izraeli miniszterelnök.
A zsidó állam hadserege közben újabb alagutat semmisített meg a Gázai övezet északi részén. Közlésük szerint Hán Júnisznál továbbra is heves harcok dúlnak. Szemtanúk szerint a térségben lévő Nasszer kórház pedig gyakorlatilag felfüggesztette működését.
Közben az ENSZ palesztinokat segélyező szervezete érintett dolgozóinak megbüntetését ígérte az ENSZ főtitkára. Ugyanis, mint kiderült a szervezet tizenkét munkatársa részt vett a Hamász terrorszervezet izraeli célpontok elleni október 7-i támadásában.
Az Egyesült Államok mellett pedig Kanada, Ausztrália, Olaszország és Nagy-Britannia is bejelentette: felfüggeszti az ENSZ palesztinok segélyezésével foglalkozó szervezetének finanszírozását.