Magyar zászlókkal fogadták a diákok Orbán Viktort a tokiói Dzsószai Egyetemen. Az intézmény díszdoktori címet adományozott a miniszterelnöknek, aki ezután előadásában azt mondta: az európai növekedés húzóereje a Magyarországot is magában foglaló Közép-Európa lesz, amely jó lehetőségeket kínál a befektetőknek, és logisztikailag is a legjobb pont az európai uniós piacok eléréséhez. A miniszterelnök kérdésre válaszolva kijelentette: az eurócsatlakozásról nem években, hanem évtizedekben kell gondolkodni.
„Még én is meg voltam lepve, hogy néhány hónapja a lengyel miniszterelnök azt mondta, hogy csak nagyon kevés esélyt látnak arra, hogy az eurózónához csatlakozzanak az elkövetkező tíz évben. Ez világossá teszi, hogy amikor az euró bevezetéséről gondolkodunk, akkor nem a következő évről, hanem a következő évtizedről, vagy kettőről-háromról beszélünk. És van még egy előfeltétele a csatlakozásnak, az eurónak túl kell élnie” – fogalmazott Orbán.
A tokiói magyar nagykövetségen a miniszterelnök jelenlétében Szijjártó Péter külpolitikai és külgazdasági államtitkár és Isiguro Norihiko japán gazdasági miniszterhelyettes aláírta a két ország közti energetikai együttműködési megállapodást. Ugyanitt átadták át a Tokiói Magyar Kulturális és Információs Irodát.
Orbán Viktor ezt követően tárgyalt Abe Sindzó miniszterelnökkel, a megbeszélésen szó esett a visegrádi országok és Japán együttműködéséről, valamint a szigetország és Magyarország kulturális és gazdasági kapcsolatának fejlesztéséről is. A magyar miniszterelnök ekkor jelentette be a Mol és a japán JSR közös vállalkozását. Az új japán-magyar vegyes vállalat száz új munkahelyet teremt Tiszaújvárosban, az együttműködéstől a kormány további beruházásokat remél mind az iparág, mind a régió fejlesztése terén.
A magyar delegáció pénteken magyar-japán üzleti fórumon vesz részt. Orbán Viktor hivatalos programja az uralkodói palotában ér véget, ahol fogadja őt Akihito császár.