Tucker Carlson felvezetésében Magyarországot mint tengerektől elzárt, kevesebb mint 10 milliós, alig 500 kilométer széles, lapos országként mutatta be – ahol a nagy kérdés, hogyan tudja a saját szuverenitását megőrizni évszázadokon át.
Szerinte a mostani szuverenitás őrzője Orbán Viktor miniszterelnök – a magyar nemzeti stratégiáról pedig Orbán Balázs új könyve szól. Ennek kapcsán fogadta Tucker Carlson Orbán Balázst a stúdiójában.
Carlson szerint Magyarország a valóságban egy teljesen normális ország, Washingtonban viszont azt hallja, hogy egy szörnyű, fasiszta állam.
Miért történik ez? – tette fel a kérdést.
Orbán Balázs történelmi fejtegetéssel kezdte: régi, büszke, történelmi ország, kulturális sziget Magyarország, amely visszanyerte szuverenitását. Magyarország szeretné önmagát és szuverenitását megőrizni ebben a mostani világban. A mostani liberális eliteknek ez egy meglepő fejlemény, nincsenek ehhez hozzászokva.
A Szovjetunió összeomlása után, az unipoláris világrend pillanatában a neoliberális gondolkodás uralta a világot, globalista ideológia született, amit mindenkinek követnie kellett, hogy a rendszer része tudjon lenni. Ha nem így tett, ki lett dobva.
Most Orbán Balázs azt reméli, hogy ennek a világnak vége van, és nemzeti konzervatív korszak következik,
egymást tisztelő, szuverén nemzetekkel. A neoliberálisok ugyanakkor még az utolsó összecsapásra várnak a nemzetállami gondolattal, ami veszélyes.
Orbán úgy látja: ma már egyre több fejlődő ország szeretne kilépni az eddigi világrendből, nekik megvannak a maguk értékrendjeik, életmódjuk, sikerreceptjeik. Meg akarják őrizni a szuverenitásukat és van önbizalmuk is. Ellenben nyugaton sokan frusztráltak, önbizalmukat vesztettek. A neoliberálisok félnek attól, hogy elveszítik hatalmukat és befolyásukat, emiatt pedig durvábbak lettek a módszereik.
Orbán Balázs szerint minden országnak megvan a feladata most, az Egyesült Államoknak, Magyarországnak is. A mostani környezetben barátokra, szövetségesekre van szükség az előttünk álló küzdelmekhez.
Tucker Carlon emlékeztetett arra, hogy 1989 körül az Egyesült Államok nagyon népszerű volt a világban, ahogy az amerikai ideológia is. Orbán Balázs szerint viszont az elmúlt húsz évben viszont ez megváltozott: felismertük, hogy a neoliberális rend nem felel meg a nemzeti gondolatnak.
A teljes cikk a Mandiner honlapján olvasható.
Fotó: Mandiner