Kiemelte: az, hogy az Amerikai Egyesült Államokban a vezetés cserélődött és konzervatív nemzeti erők kerültek hatalomra, komoly kihatással van a többi nyugati ország politikájára is. Orbán Balázs úgy fogalmazott: az Amerikai Egyesült Államokban láthatóan komolyan gondolták, hogy mindent másképp kell csinálni, mint eddig, és ez meg fogja változtatni a világpolitikai folyamatokat.
A Patrióták körében tapasztalható optimizmus azt mutatja, hogy ez az új helyzet a patrióta erők, illetve Magyarország javára fogja billenteni az európai vetélkedést - tette hozzá.
A miniszterelnök politikai igazgatója arra számít, hogy a Patrióták Európáért pártcsalád tagjai mind erősödni fognak a saját országaikban. Jelezte, hogy a Patrióták megalakulásuk óta az összes választáson győztek, kormányra kerülési esélyeik vannak Ausztriában és Csehországban, már kormányon vannak Olaszországban és Hollandiában.
Az embereknek elegük van abból a brüsszeli politikai elitből, amely miközben morálisan felsőbbrendűnek tekinti magát, olyan dolgokat javasol, ami nem jó az embereknek, például a háború, a szankciók, a zöldátállás, a versenyképesség, az adórendszer vagy a migráció ügyében - fejtette ki.
Ennek az európai elitnek "befellegzett" - fogalmazott Orbán Balázs. A Patrióták az egyetlen politikai erő, amely Brüsszel és a brüsszeli intézményrendszer ellenzékeként működik, egy ellenzéki programot visz végig. Erre egyre nagyobb a kereslet az egyes tagállamokban, és ezért a Patrióták egyre nagyobb politikai sikereket fognak elérni a brüsszeli intézményekkel szembeni küzdelemben - mondta.
A jövő heti németországi választás kapcsán Orbán Balázs kifejtette: az elmúlt négy évben a német kormánykoalíciónak óriási felelőssége volt az Európai Unió által meghozott rossz döntésekben. Nem véletlen, hogy a német választópolgárok többsége, 70 százaléka a jelenlegi kormánykoalíció ellen fog szavazni - hangsúlyozta. Egyre nagyobb teret kapnak azok, akik szerint Németországnak a német érdekek, és nem valami elvont ideológia mentén kellene politizálnia, vagy például úgy, ahogy amerikai Demokraták vagy Soros György által létrehozott és működtetett intézményrendszer elvárja.
Azok a politikai erők fognak nagyobb támogatottságot szerezni, amelyek ezt az új német megközelítést képviselik - fejtette ki. A Patrióták Európáért pártcsaládnak minden olyan erővel érdemes együttműködnie, amelyek a jelenlegi brüsszeli elittel szemben a tagállamokat szeretnék megerősíteni, és alapvető változásokat szeretnének elérni a háborús politika, a versenyképesség, a zöldátállás, a migráció kérdéseiben - mutatott rá a miniszterelnök politikai igazgatója.
MTI