Üres tengerpart, kihalt utcák, néptelen turistaparadicsomok.
Ez a kép jellemezte tavaly nyáron az általában zsúfolt Görögországot.
A dél-európai állam kormányfője ezért azzal a javaslattal állt elő, hogy azok az uniós polgárok, akiknek beadták már a koronavírus elleni vakcinát, kapjanak olyan igazolást, amelyet a többi tagállamban is elfogadnak.
A részletekről most egyeztetnek. Várhatóan a csütörtöki uniós csúcson tárgyalnak majd az igazolás bevezetéséről.
Az azonban továbbra is kérdéses, hogy lesz-e elég oltóanyag.
Brüsszel a lakosság 70 százalékának a beoltását javasolja
A kiszivárgott európai bizottsági dokumentum szerint Brüsszel azt tervezi, hogy a lakosság 70 százalékának beoltását javasolja majd a tagállamoknak nyárig. Ennek részeként márciusig a 80 év feletti korosztály 80 százalékának, illetve az egészségügyi és szociális gondozásban dolgozók szintén 80 százalékának beoltása a cél. Egyelőre azonban nem áll rendelkezésre az ehhez szükséges vakcina.
Brüsszel eddig bírálta hazánkat, amiért tárgyalt Moszkvával és Pekinggel is a koronavírus elleni vakcinák behozataláról. Most maga az Európai Tanács elnöke utalt arra, hogy a tagállamok forduljanak külső, harmadik országok felé.
A WHO főigazgatója arra hívta fel a figyelmet, hogy végzetes hibát követnek el a tehetősebb országok, amikor felvásárolják az oltóanyagkészletet anélkül, hogy segítenék beoltani a szegény országok lakosságát is.
Már mintegy 40 millió embert oltottak be a világon
A globális oltókampány kezdete óta mintegy 40 millió embert oltottak be 50 országban.
Az Unió továbbra is le van maradva. A 67 milliós Egyesült Királyságban több ember kapta meg a vakcinát, mint a 450 milliós európai unióban.
Angliában már több mint 4 millióan kapták meg az ellenszer első adagját. A legtöbben eddig Izraelben kapták meg a vakcinát.
Hír TV