A HírTV friss izraeli, gázai tudósításában elhangzik, hogy a fenti elképzelést világszerte elutasítják, például az Egyesült Államok, amely a palesztinok szuverenitását szorgalmazná.
A romokkal körülvett gázaiak az izraeli hadjárat következtében megrongálódott mecsetben imádkoznak. A legtöbbjük úgy nyilatkozott, hogy elutasítja az izraeli miniszterelnök háború utáni tervét a Gázai övezetre vonatkozóan.
Netanjahu jelenlegi terve nem új, ez egy régi terv és el fogja érni a többi arab országot is mert az ő érdekeik nem csak Palesztinára korlátozódnak – mondta egy palesztin férfi arra vonatkozóan, hogy Izrael fenn akarná tartani biztonsági ellenőrzését a Jordániától nyugatra fekvő összes terület felett.
Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnöknek a Gázai övezetre vonatkozó terve olyan biztonsági és kormányzási kihívásokkal jár, amelyek a megszállással érnének fel - mondta Jonathan Panikoff, az amerikai kormány korábbi közel-keleti nemzeti hírszerzési megbízottja. Nem ő az egyetlen, aki nyilvánosan kritikával illette Netanjahu javaslatát.
A Chatham House Nemzetközi Biztonsági programjának egyik munkatársa is úgy nyilatkozott, hogy a terv "rendkívül problematikus" az egész régió számára.
Az, hogy a miniszterelnök egy ütközőzónát akar létrehozni az Egyiptommal és Izraellel határos területen nagy probléma lesz, mivel jelenleg mintegy 1,4 millió palesztin keres menedéket Rafahban, és egy ütközőzóna létrehozása elkerülhetetlenül szárazföldi invázióval járna, amit jelenleg mindenki igyekszik elkerülni. - mondta Nomi Bar-Yaacov, a Chatham House nemzetközi biztonsági programjának munkatársa.
Az izraeli sajtó viszont teljesen máshogy gondolja:
"A palesztin állam gondolata már nem életképes sem földrajzilag, sem erkölcsileg, de még politikailag sem tolerálható az izraeliek túlnyomó többsége számára." Ez a vélemény jelent szombaton meg a Jerusalem Post-ban.
A miniszterelnök előterjesztett tervét hidegvérrel fogadták Washingtonban, ahol a Fehér Ház szóvivője azt mondta, hogy a kormányzat "következetesen egyértelmű" volt azzal kapcsolatban, hogy mit szeretne látni a Gázai övezetben a háború után.