“Az elmúlt 110 év nem volt könnyű nekünk, magyaroknak Erdélyben, így kell értékelni a győzelmeinket és veszteségeinket” – mondta Antal Árpád, hozzátéve: a csíkszeredai országos csendőrbázis ügye 1996-ban indult, most a bíróság jogerősen is szabad utat adott az építkezésnek, szemben a katolikus egyház és a földtulajdonosok keresetlevelével.
Tudni kell, hogy a román igazságszolgáltatás nem a hatalomtól, hanem a valóságtól függetlenül működik, s sokszor arra használják fel azt, hogy bennünket, magyarokat bántsanak. Ennek ellenére ez nem egy lefutott ügy, s elsőként vezetőinknek a háttérben, diplomáciával kell küzdeni a provokáció ellen, ám ha kellett, mi mindig készek voltunk ellenállni, tüntetést szervezni
– fejtette ki Antal Árpád a véleményét a román belügyminisztérium tervéről. Hozzátette: három évtizede próbálkoznak a Székelyföld militarizálásával, annak idején Sepsiszentgyörgyre is felhúztak egy csendőrlaktanyát. de a legdurvább elképzeléseket eddig sikerült visszaverni.
Németh Zsolt megjegyezte: választási évben vagyunk és az erdélyi közéletben előretört egy olyan párt, az AUR, ami a magyarellenességből próbál tőkét kovácsolni. Az ilyen megnyilvánulásokkal szemben az erős és egységes magyar képviselettel lehet küzdeni. Tavasszal 6,5 százalékos eredményt ért el a RMDSZ úgy, hogy szövetséget kötött az erdélyi magyarság képviselőivel. Az egység adja az erőt, s az őszi választásokon meg kell tudni ismételni az EP-voksolás eredményét. A Fidesz-alapító, aki a Tusványos Szabadegyetem kezdeményezője is, megjegyezte: természetes, hogy az RMDSZ-en belül is vannak hajlékonyabb és karakteresebb politikusok.
A teljes cikk a Pestisrácok.hu honlapján olvasható.
Fotó: Székelyhon.ro