A botránykönyvek után a moziban is nekimennek Donald Trumpnak, egy újabb leleplező szándékú alkotással.
„Nem akar ő velem összeakaszkodni. Könyörtelen vagyok, nem ismerem a félelmet, és az emberek oldalán állok, tízmilliók állnak mögöttem; Trumpnak meg csak saját maga van, erre épül az egész hitrendszere. Donald Trumpban hisz, nem benned, nem bennem, nem az amerikai népben, és végül ez okozza majd a vesztét” – mondja filmje beharangozójában Michael Moore dokumentumfilm-rendező, a nagy sikerű Fahrenheit 911 alkotója, aki új filmjével, melynek címe Fahrenheit 11/9 korábbi munkáját folytatja.
Az Egyesült Államok leghíresebb és legmegosztóbb dokumentumfilmese, Michael Moore egy nappal a hivatalos amerikai premier előtt, a Los Angeles-i díszbemutatón beszélt az új mozijáról. A Trump-ellenes dokumentumfilm címe Moore-nak az előző republikánus elnökről, George W. Bush-ról készített Fahrenheit 9/11 című alkotását idézi, és arra utal, hogy két éve egy november 9-i napon hirdették ki Trump győzelmét.
Az új film azt járja körül, hogy milyen folyamatok vezethettek Trump megválasztásához. A rendező párhuzamokat von Donald Trump diadala és Adolf Hitler 1930-as évekbeli felemelkedése között. Moore a vetítés előtt jelezte: kellemetlen percekre számíthatnak a nézők.
„A film készítése közben már jobban aggódtam az országunkért és a jövőnkért, mint amikor elkezdtem forgatni. Nem lehet 7 hónapon át minden napot Donald Trumppal tölteni úgy, hogy a végén ne döbbenjen rá az ember, hogy a mi oldalunk, a baloldal nem vette őt komolyan, és még mindig nem veszi őt komolyan, és még mindig azt hisszük, túljárhatunk az eszén. Ő mindenkinek túljárt az eszén” – mondta a filmrendező.
Michael Moore korábban „gonosz zseninek” nevezte Trumpot a CNN-nek a filmről adott interjújában, és azt mondta: attól tart, hogy még egy ciklusra megválasztják a jelenlegi elnököt.
Moore dokumentumfilmjeinek jelentős része a republikánus oldal vélt vagy valós hibáit állítja reflektorfénybe; eddigi legsikeresebb alkotása, a 2003-ban Oscar-díjat nyert Kóla, puska, sült krumpli például a jobboldali fegyverlobbit vette célba.