A biztonsági intézkedések nem feltűnőek, de több külföldi újságírót is akadályoztak abban, hogy interjúkat készítsenek a környéken. Emberi jogi szervezetek arról számoltak be, hogy a hatóságok tömegesen vettek őrizetbe polgárjogi aktivistákat. A pekingi kormány számára a 25 évvel ezelőtt történtek tabutémának számítanak, és hivatalos állásfoglalás azóta sem történt az ügyben. A politikai vezetés attól is tart, hogy a negyedszázados megemlékezés tovább növeli a lassuló gazdaság, a környezetszennyezés, a korrupció és az ujgur régióban tapasztalt társadalmi elégedetlenség miatt kialakult általános feszültséget.
A Kínához tartozó Hong Kongban valamivel nyíltabb emlékezést engedélyeztek. Az egyik újság címlapján ez áll: „25 év telt el, de nem felejtettünk.” Az egyik bevásárlóközpontban egy tank makettjét állították fel. „Megértjük a kínai demokráciáért tett erőfeszítéseket. HongKong most Kína része, és a politikai reformokat ellenzi a Kommunista Párt, próbálnak egy olyan hongkong-i vezetőt kinevezni, aki csak a pekingi kormánynak felel” – mondta a hongkong-i diákszövetség egyik vezetője, arra utalva, hogy az 1997-ig brit gyarmat Hong Kong még mindig közvetlenül pekingi irányítás alatt áll.
A Tienanmen téri tüntetés leverése után Peking nem adott ki pontos hivatalos adatot az áldozatokról. Emberi jogi szervezetek és szemtanúk szerint azonban több száztól több ezerig terjedhet számuk.